Plaučių embolija. Vitamino E poveikis tirpinant trombus

Gamtos yra sutverta, kad visas žmogaus veninis kraujas turi pratekėti pro plaučius, „atiduodamas“ anglies dvideginį bei „pasiimdamas“ deguonį.

Dažnai dėl giliųjų venų trombozės susiformavę trombai (embolai) patenka į plaučių kraujagysles ir sukelia plaučių emboliją (arterijos užkimšimą trombu).

Plaučių embolijos simptomai gali labai skirtis, atsižvelgiant į tai, kiek plaučių yra paveikta, nuo krešulių dydžio ir nuo to, ar sergate plaučių ar širdies liga.

Kasmet plaučių embolija Lietuvoje suserga apie 1500 žmonių.

  • Kokie simptomai ir kokios natūralios prevencinės priemonės?
  • Natūralaus vitamino E įtaka tirpinant trombus.

Dažniausi plaučių embolijos požymiai ir simptomai yra šie:

  •     Dusulys. Šis simptomas paprastai atsiranda staiga ir fizinio krūvio metu visada blogėja.
  •     Krūtinės skausmas. Galite jaustis taip, lyg jus ištiktų širdies priepuolis. Skausmas dažnai būna aštrus ir jaučiamas giliai įkvepiant, todėl dažnai negalite giliai įkvėpti. Tai taip pat gali būti jaučiama kosint ar pasilenkus.
  •     Kosulys. Dėl kosulio gali išsiskirti kraujas arba kraujingi skrepliai.

Kiti požymiai ir simptomai, kurie gali atsirasti dėl plaučių embolijos:

  •     Greitas arba nereguliarus širdies plakimas
  •     Apsvaigimas ar galvos svaigimas, alpimo jausmas
  •     Per didelis prakaitavimas
  •     Karščiavimas
  •     Kojų skausmas ar patinimas, arba abu, dažniausiai blauzdoje, sukeltas giliųjų venų trombozės
  •     Drėgna arba pakitusi oda (cianozė)

Ką daryti?

Pirmiausia kuo skubiau apsilankyti pas gydytoją. Tačiau visiems būtina žinoti kelis svarbius dalykus, kaip galėtume užkirsti kelią trombų susidarymui, kokios natūralios medžiagos tirpina trombus ir koks vitaminas veikia panašiai kaip aspirinas ir varfarinas, tik su gera puokšte “gerųjų” šalutinių poveikių. Ir, visų svarbiausia, kaip tą vitaminą atsirinkti.

Taigi, neatsitiktinai vitaminui E šiemet skyriau daug dėmesio.

Žiūrėti štai čia:

Svarbiausia vitamino E funkcija. Vitamino E atradimo šimtmečiui

Ir čia:

Vitaminas E – ląstelių riteris ir gynėjas

Ir čia:

Kodėl vitaminas E buvo miręs? Kaip atsirinkti?

Tačiau šįkart noriu apie jo įtaką tirpinant trombus ir užkertant kelią plaučių tromboembolijai.

Vienas iš didžiausių vitamino E privalumų yra jo gebėjimas ištirpinti šviežius kraujo krešulius ir užkirsti kelią naujų krešulių susidarymui, apsaugant jus nuo insulto.

Vitaminas E nėra skystinantis preparas, veikiantys kaip kraują skystinantieji vaistai, ne, jis palaiko tinkamą jūsų kraujo konsistenciją, kad jis būtų nei per skystas, nei per tirštas.

Todėl tam tikruose tyrimuose, apie kuriuos tuoj pakalbėsime, vartojamos didžiulės E vitamino dozės. (tik labai svarbu – natūralaus!!!)

Vitaminas E (pabrėžiu, iš natūralių šaltinių) –  sumažina deguonies poreikį jūsų audiniuose. Kitaip tariant, kai jums trūksta vitamino E, jūsų deguonies poreikis smarkiai išauga. Štai kodėl vitamino E trūkumas yra susijęs su krūtinės angina, krūtinės skausmu ir širdies priepuoliais.

Be to, kai jums trūksta vitamino E, kyla pavojus jūsų kraujagyslių sistemai, nevyksta gijimas jūsų arterijose. Gali skaudėti kairę ranką, nes spaudžia širdį.

Vitaminas E apskritai padeda pagerinti kraujotaką, o tai reiškia, kad jis skatina naujų kraujagyslių augimą, kad būtų aplenktos pažeistos kraujagyslės.

Turbūt pats didžiausias tyrimas šia tema yra vadinamoji Moterų sveikatos studija

Štai čia:

Jo metu 10 metų buvo stebimos atsitiktinai atrinktos beveik 40000 moterų nuo 45-erių metų amžiaus. Pusei buvo duodama vitamino E iš natūralių šaltinių, pusei placebo.

Išvada:  Gydymas vitaminu E buvo susijęs su plaučių embolijos pavojaus sumažėjimu 28%.

Kaip atsirinkti?

Tačiau, renkantis vitaminą E, reikai žinoti vieną labai svarbų dalyką: pirma, jis turi būti iš natūralių šaltinių, bet to nepakanka!!!

Taigi dar kartą plačiau apie Vitaminą E

Nedaug žmonių supranta, kad vitaminą E sudaro aštuoni skirtingi junginiai. Pusė jų vadinama tokoferoliais, kurie yra labiausiai paplitusi vitamino E forma. Kita pusė vadinama tokotrienoliais.

Mokslininkai atranda, kad tokotrienoliai suteikia vertingų gydymo ir profilaktikos galimybių senėjimo ligoms gydyti, kurių vien tokoferoliai negali suteikti.

Štai tik keli tyrimai (o jų vis daugėja):

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/434574/

Cituoju: “Natūrali vitamino E forma, vadinama tokotrienoliu (TCT), turi kraują skystinančių ir cholesterolio kiekį mažinančių savybių, kurios gali būti naudingos išgyvenusiems insultą.

Štai kitas tyrimas “Kraujo skystinamasis  poveikis ir fitonutrientai” skelbia:

“Todėl jie (tokotrienoliai)  gali tarnauti kaip antikoaguliantas arba antitrombozinis

agentas, pakeičiantis aspiriną ​​ir varfariną ateityje”.

Štai dar vienas šaltinis skelbia:

“Tyrimai rodo, kad tokotrienoliai turi bendrą teigiamą poveikį žmonių sveikatai ir ypač turi priešvėžinių savybių. Jie gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, gali padėti sulėtinti apnašų kaupimąsi arterijose ir sumažinti cholesterolio kiekį”

Mano rekomendacija:

Kviečių gemalų aliejaus turintis maisto papildas su vitaminu E. Suteikia visas 8 vitamino E rūšis, užtikrindamas plataus spektro apsaugą. 4 tokoferoliai ir 4 tokotrienoliai. Stiprus, riebaluose tirpus ir iš sveikų produktų pagamintas vitaminas E.

„Wheat Germ Oil with Vitamin E“ vitamino E maisto papildas, „NeoLife“, 100 kaps.

P.S. nepamirškime, kad gamtoje viskas veikia sinergiškai, tad E efektą labai padidiną šalia varojamas vitaminas C. Beje, vitaminai C ir E padeda išsaugoti vitaminą A organizme.

Būkite sveiki ir laimingi, saugokite savo širdis. Ypač vasarą.

Jūsų Nijolė, Sveikatos žurnalistė

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu