Svarbiausia vitamino E funkcija. Vitamino E atradimo šimtmečiui

Vitaminui E – šimtas metų. Tad šiam vitaminui skirsiu visą ciklą  savo video ir straipsnių, nes tai būti labai svarbus vitaminas … lietuviams.

Vitaminą E pirmą kartą atrado Evansas ir Bishopas 1922 m., o iš pradžių jis buvo įvardytas kaip „antisterilumo faktorius X“, būtinas reprodukcijai. Nuo to laiko atrandamos vis naujos nuostabios vitamino D naudos kitose srityse,

Kai tik pradėjau vartoti papildus, vienas mano numylėtinių vitaminų buvo E.

Kodėl? Nes žinojau, kad tai yra grožio ir vaisingumo vitaminas. Tiesiog kažkodėl nuo jo spindi oda ir vyksta kiti geri dalykai, susiję su hormonais. 

Tačiau kuo toliau domėjausi, tuo labiau supratau, koks tai nuostabus vitaminas, ir kodėl jis yra save gerbiančių ir mylinčių moterų bei vyrų vitaminas, ir ypač po 40. Ir tikrai – spindinti veido oda – ne pagrindinė vitamino E funkcija, o tik puikus šalutinis poveikis.

Vienas iš didžiausių vitamino E privalumų yra jo gebėjimas ištirpinti šviežius kraujo krešulius ir užkirsti kelią naujų krešulių susidarymui, apsaugant jus nuo insulto.

O žinant, kad širdies ir kraujotakos ligos yra mirties priežastis Nr.1 Lietuvoje, šis vitaminas, galima sakyti, yra gyvybiškai svarbus lietuviams.

Vitaminas E palaiko tinkamą jūsų kraujo konsistenciją, kad jis būtų nei per skystas, nei per tirštas.

Jis sumažina deguonies poreikį jūsų audiniuose. Kitaip tariant, kai jums trūksta vitamino E, jūsų deguonies poreikis smarkiai išauga. Štai kodėl vitamino E trūkumas yra susijęs su krūtinės angina, krūtinės skausmu ir širdies priepuoliais.

Be to, kai jums trūksta vitamino E, kyla pavojus jūsų kraujagyslių sistemai, nevyksta gijimas jūsų arterijose. Gali skaudėti kairę ranką, nes spaudžia širdį.

Vitaminas E padeda pagerinti kraujotaką, o tai reiškia, kad jis skatina naujų kraujagyslių augimą, kad būtų aplenktos pažeistos kraujagyslės.

Jis gali padėti apsisaugoti nuo infekcijų, todėl yra naudingas jūsų imuninei sistemai.

Jis padeda sumažinti uždegimą ir netgi gali padėti sergant gangrena.

Vitaminas E padeda išlaikyti visus jūsų raumenis geros formos ir išvengti mėšlungio.

Ir dar daugiau.

Vitaminas E palaiko kapiliarų išsiplėtimą ir deguonies tekėjimą. Jis padeda išgydyti nudegimus, minkština senus randus ir netgi padeda išvengti šlapinimosi lovoje, tad jei jūsų vaikas turi šią problemą, jam reikia vitamino E.

Tačiau tai tik viena vitamino E naudos sveikatai pusė. Kituose video papasakosiu dar daugiau.

SVARBU: Kai gaunate šį vitaminą, įsitikinkite, kad jis gaunamas iš maisto, kad gautumėte visą vitaminų kompleksą, o ne sintetinį variantą.

Jei vartojate maisto papildą, žiūrėkite, kad jame būtų visa E šeima: 4 tokoferoliai, 4 tokotrienoliai. Apie tai – kituose video.

Maisto produktai, kuriuose daugiausia vitamino E:

  1. Kviečių gemalų aliejus
  2. Saulėgrąžų sėklos
  3. Migdolai
  4. Riešutai
  5. Sėklos
  6. Lapiniai žalumynai
  7. Avokadai

(sėklos ir riešutai geriau neskrudinti)

Pagal Dr. Eric Berg

Mano rekomendacija:

Natūralus kviečių gemalų aliejus su vitaminu E, kuriame yra visi 4 tokoferoliai ir 4 tokotrienoliai:

„Wheat Germ Oil with Vitamin E“ vitamino E maisto papildas, „NeoLife“, 100 kaps.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu