Vitaminas E – ląstelių riteris ir gynėjas

Vitaminas E yra ląstelių riteris ant balto žirgo, mylimasis ir gynėjas. Jis gina visą pilį su visais piliečiais, kokia ir yra ląstelė. Nes svarbiausia vitamino E funkcija yra ta, kad jis padeda stabilizuoti ląstelių membranas, tai yra pilies sienas.

Apie vitamino E funkciją saugoti širdį ir kraujagysles plačiau štai čia.

🍏 Ar žinojote, kad ląstelės membranos turi dvigubą riebalų sluoksnį. Jame yra ir sočiųjų, ir nesočiųjų riebalų rūgščių. Žmonės vengia sočiųjų riebalų, tačiau ląstelės membrana iš tikrųjų yra sudaryta iš sočiųjų riebalų ir cholesterolio.

 

Ląstelė yra mūsų mažytė laboratorija, kurioje vyksta gyvybiškai svarbūs dalykai.

Todėl ląstelių membrana turi įleisti maistines medžiagas, išmesti šalutinius fabriko produktus ir toksinus, tad labai svarbu, kad ląstelės membrana būtų sveika, nepažeista, neoksiduota.

Taigi, Vitaminas E – kaip galingas antioksidantas neleidžia oksiduotis ne tik ląstelės membranai, bet ir ląstelės viduje esančioms ląstelių dalims – mažytėms organelėms, kaip pavyzdžiui, mitochondrijoms.

Dar daugiau, vitaminas E užkerta kelią retinopatijai – tai akies tinklainės kraujagyslių pažeidimas.

Kodėl? Nes vitaminas E yra riebaluose tirpus vitaminas ir jis nuo oksidacinės pažaidos saugo būtent riebalines struktūras, kokia yra tarkim akies obuolys.

🍏 Imkime nervus.

Viskas, kas susiję su nervais, turi riebalinį sluoksnį, vadinamą mielino dangalu.

Taigi, vitaminas E saugo mūsų nervus nuo pažeidimo.

🍏 Taip pat palaiko glutationo gamybą, kuris yra pats stipriausias antioksidantas ir detoksikantas mūsų kūne, besigaminantis kepenyse (riebioje terpėje).

🍏 Vitamino E nauda:

  • Neleidžia oksiduotis ląstelių dalims
  • Tai svarbus antioksidantas
  • Apsaugo nuo retinopatijos
  • Palaiko glutationą
  • Apsaugo nuo nervų pažeidimo

Didžioji dalis vitamino E yra kaupiama kepenyse ir riebalų ląstelėse. Tačiau didelis vitamino E kiekis yra saugomas hipofizėje. Svarbūs hormonai, tokie kaip estrogenas, testosteronas, progesteronas ir kortizolis, atsiranda kaip kontroliuojantys hormonai jūsų hipofizėje. Kadangi šie hormonai yra pagaminti iš cholesterolio ir riebalų, jums reikia daug vitamino E, kad apsaugotumėte juos nuo oksidacijos.

Vitaminas E taip pat gali padėti kaip natūrali priemonė nuo tokių simptomų kaip karščio bangos menopauzės metu. Taip yra todėl, kad menopauzės metu estrogenų sumažėja (o estrogenai yra galingi antioksidantai, taigi natūraliai sumažėja antioksidantų),  o jei neturite pakankamai vitamino E kompensuoti, gali prasidėti karščio bangos. Todėl vitaminas E rekomenduojamas moterims patiriančioms menopauzės simptomus dėl savo gebėjimo valdyti karščio bangas.

🍏  Dėl savo savybės tirpti riebaluose ir antioksidantinių galių vitaminas E padeda išvengti ar stabdyti kepenų fibrozę ir kitus kepenų pažeidimus.

Taip pat padeda stiprinti ir stangrinti raumenis.

Tipiškai žmonėms netrūksta vitamino E dėl dietos, dažniausiai jo trūksta dėl sumažėjusios absorbcijos, žarnyno disbalanso, surandėjimų ar jie neturi tulžies pūslės.

SVARBU! Kai vartojate vitaminą E, visada vartokite natūralią formą, kurioje yra visi tokoferoliai ir tokotrienoliai.

Pagal Dr. Eric Berg

Apie vitamino E funkciją saugoti širdį ir kraujagysles plačiau štai čia.

MANO REKOMENDACIJA:

Štai mano rekomenduojamas natūralus vitaminas E iš kviečių gemalų, kuriame yra visa E šeima: 4 tokoferoliai, 4 tokotrienoliai:

„Wheat Germ Oil with Vitamin E“ vitamino E maisto papildas, „NeoLife“, 100 kaps.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu