Obuolių sidro acto devynios netikėtos naudos

Tikroji priežastis, kodėl obuolių sidras yra veiksmingas, yra ta, kad jame yra acto rūgšties. Ši rūgštis padeda pagerinti skrandžio rūgštingumą.

Užtat jo naudojimas gali padėti išspręsti įvairias virškinimo problemas, pvz., rūgšties refliuksą, kai skrandis tampa per daug šarminis.

Neabejokime, kad acto rūgštis yra mums labai reikalinga, nes pats organizmas ją gaminasi.

Mūsų mikrobai, virškindami skaidulas, gamina acto rūgštį, ir tai yra gausiausia trumpos grandinės riebalų (TGR)  rūgštis mūsų kūne. Taip, ši acto rūgštis yra riebalų rūgštis. Ir ši rūgštis yra degalai mūsų žarnyno ląstelėms.

Kitaip tariant 70 procentų energijos, kurios reikia žarnyno ląstelėms, gaunama iš trumpų grandinių riebalų rūgščių. Beje, žmogaus ląstelės gauna apie 10 procentų energijos ir TGR rūgščių.

Todėl plačiai žinomas obuolių sidro acto  poveikis – energijos didinimas. Dabar aišku, kodėl.

Be to, ši rūgštis turi antimikrobinių savybių ir naikina patogenus. Taip pat mažina atsparumą insulinui, mažina apetitą, degina pilvinius riebalus ir apskritai gerina virškinimą.

Tačiau, pasirodo, obuolių sidro actas turi dar daugiau privalumų.

Netikėtos obuolių sidro acto (OSA) naudos:

✅1. Obuolių sidro acte esanti acto rūgštis yra stipri priešuždegiminė priemonė, ypač jūsų žarnynui, tačiau būtinai praskieskite OSA vandeniu (stiklinei vandens šaukštas acto).

✅2. Obuolių sidro actas padeda palaikyti muciną (tai gleivinė membrana), kuris gali padėti sumažinti žarnyno pralaidumo riziką ir neleisti praeiti per šį labai svarbų žarnyno gleivinės barjerą patogenams. Ir taip stiprina imunitetą.

✅3. Obuolių sidro actas turi papildomų fenolinių junginių, kurie gali slopinti apnašų (beta amiloidų) susidarymą smegenyse. Šie junginiai taip pat palaiko kognityvinę funkciją. Ir labai tinka Alzheimerio prevencijai ar pacientams.

✅4. Tam tikrose medicininėse procedūrose naudojama acto rūgštis, padedanti sumažinti navikus (leidžiama tiesiai į auglį). Tai reiškia, kad OSA esanti acto rūgštis gali turėti priešvėžinį poveikį.

✅5. Ši  acto rūgštis gali padėti išvengti per didelio kandidozės dauginimosi žmonėms, turintiems dantų protezus.

✅6. Obuolių sidro actas gali būti naudojamas nuo grybelio ausyje (suvilgius tirpalu vatos, palaikyti ausyje).

✅7. Obuolių sidro actas naudingas sergant atopiniu dermatitu. Praskiestas tirpalas gali padėti sumažinti odos uždegimą. Dedamas pavilgas ant odos mažina uždegimą.

✅8. Obuolių sidro actas gali padėti stabdyti apnašų susidarymą jūsų arterijose.

✅9. Obuolių sidro actas apsaugo kepenis  nuo tam tikrų sunkiųjų metalų ir tam tikrų kenksmingų mikrobų. Tai puikus detokso įrankis.

Šaltiniai: https://www.semanticscholar.org/paper/Apple-Cider-Vinegar-(ACV)-and-their-Pharmacological-Tripathi-Mazumder/bb4802965158816f8a35a3de883c2f098a3b5ccb

https://www.semanticscholar.org/paper/Antifungal-Activity-of-Apple-Cider-Vinegar-on-in-Mota-Castro/87d34477fb929266a06f6e18696efca53c4b4923

https://www.semanticscholar.org/paper/Apple-Cider-Vinegar-(ACV)-and-their-Pharmacological-Tripathi-Mazumder/bb4802965158816f8a35a3de883c2f098a3b5ccb

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23212295/

Parengta pagal Dr. Berg

Tad į sveikatą!

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
sveikatos žurnalistė obuolių sidro actas

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu