Detoksikacija – organizmo atostogos

Detoksikacija ypatingai susidomėjau tada, kai mano sūnui, sergančiam autoimunine liga, organizme buvo rastas didelis kiekis gyvsidabrio.  Tada ieškojau informacijos apie detoksikaciją, preparatų, kurie galėtų pakelti sunkiuosius metalus ir saugiai išvesti iš organizmo. Perklausyta daug teorinės medžiagos, peržiūrėta daug dokumentinių filmų, interviu (beje, JAV, Didžiojoje Britanijoje labai populiaru kurti dokumentinius serialus, kurių metu pasirinkta tema kalbinami stipriausi savo sričių ekspertai, funkcinės medicinos gydytojai, mitybos specialistai).

Tai, ką išgirdau ir supratau per jau štai beveik devynerius metus trunkančias studijas, labai pakeitė mano požiūrį į žmogaus organizmą, kaip į save gydantį, gebantį atsinaujinti. Tereikia jam sukurti tinkamas sąlygas – pamaitinti ląstelę maistinėmis medžiagomis ir kartas nuo karto išvalyti bei neleisti užsiteršti.

Noriu sužinoti daugiau apie detokso programą.

Ar man reikia detokso?

Gali kilti klausimas: hm, maitinuosi lyg ir normaliai, privengiu saldumynų, ar man reikia detokso?

Funkcinės medicinos atstovai atsako paprastai: visiems  tam tikrais periodais reikia detokso. Kaip mūsų psichiniam kūnui reikia atostogų, taip ir mūsų ląstelėms reikia pailsėti. Detoksikacija yra tarsi organizmo atostogos.

Tai nieko naujo: visose kultūrose ir religijose detoksikacija vykdovo natūraliai pagal sezono laikus ar religines šventes. Krikščionys detoksikuodavo organizmą (ir kūną, ir sielą) dukart per metus: Advento ir Gavėnios metu.

To aname  – kiek švaresniame – pasaulyje ir pakakdavo. Mūsų kūnai per tuos tūkstantmečius metų nelabai pasikeitė, tačiau pasikeitė pasaulis – jis tapo labiau toksiškas.

Kai ką galime sukontroliuoti, tačiau daugeliu atveju – nelabai.

Oras, kuriuo kvėpuojame, vanduo, kurį geriame ir kuriuo prausiamės, maisto produktai, kuriuos valgome, kosmetika, kurią naudojame, pastatai, kuriuose gyvename ir dirbame, yra užteršti toksiškais chemikalais, sunkiaisiais metalais, kurie vieni arba bendroje kombinacijoje sukelia ligas ir net mirtį.

Toksinai – tema, kurios vengiame

Dr. Jossef E. Pizzorno, vienas iš įtakingiausių JAV gydytojų natūropatų, knygų apie detoksikaciją autorių, edukologas, natūropatijos instituto Vašingtone įkūrėjas, kartu su dviem geriausiais savo absolventais  metus laiko praleido tyrinėdami, kokį vis dėlto procentą ligų gali sukelti toksinai.

„Dabar tvirtinčiau, kad pagrindinis lėtinių ligų variklis pramoniniame pasaulyje yra aplinkos toksinai. Nesakau, kad mitybos trūkumai ar pertekliniai maisto produktai nebėra problema, tik noriu pasakyti, kad mes prie viso to iš tikrųjų pridėjome dar didesnę problemą – mes nuodijamės metalais ir chemikalais“, – teigia Dr. Pizzorno viename savo interviu.

Nors jokiame mirties išraše nerasime parašyta „mirė nuo toksinų  poveikio“ (nebent būtų akivaizdus apsinuodijimas), anot Dr. J.Pizzorno ir daugelio jo kolegų funkcinės medicinos atstovų, toksinai ir sunkieji metalai gali būti priežastimi tokių ligų ir sutrikimų, kaip chroniškas nuovargis, fibromialgija, depresija, nerimas, nutukimas, širdies ligos, diabetas, demencija, Alzheimeris, Parkinsono liga, autizmas ir kita.

Daugelis toksinų yra neurotoksinai, jie daro mūsų smegenų neuronsus pažeidžiamus, o kai neuronai sugenda, smegenys nebegali efektyviai dirbti.

Vienas iš toksiškiausių elementų smegenims, teigia Dr. Pizzorno,  yra arsenas. Arsenas? Iš kur? Deja, jo kasmet aptinkama Lietuvos vandentiekio ir šulinių vandenyse. Per pastaruosius metus arseno kiekis viršijo leistiną normą  net 10 savivaldybių.

Taršos gyvsidabriu šaltinis dažniausiai yra žuvis, jūros gėrybės, sidabro plombos. Gyvsidabris taip pat turi didelę įtaką smegenų veiklai. Iš pradžių žmonės nieko gali nepastebėti, bet ilgainiui jie nebeprisimena vardų, pradeda neberasti tinkamo žodžio, kitaip tariant, smegenys pradeda veikti nebe taip efektyviai, kaip turtėtų. Tai ne demencija, ne senatvė, tai gali būti toksinai.

Ypač toksiški yra ftalatai, kurie dedami į grožio priemones, losjonus. kremus nuo saulės. Būtent ftalatai, tikina Piozzorno, prisijungia prie insulino receptorių, kad cukrus nepatektų į ląsteles ir galiausiai gali sukelti diabetą. Jie taip pat sukelia ir problemų smegenyse.

Ir tai tik keletas pavojingų toksinių medžiagų, kurias turėtume eliminuoti iš savo aplinkos, o detoksikacijos metu – iš savo organizmo.

Detoksas – tarsi namų sutvarkymas po vakarėlio

Man labai patiko vienas palyginimas, kad detoksikacija – tarsi namų sutvarkymas po gero vakarėlio. Ir čia neužtenka vien sutvarkyti svetainę.

Vaizdžiai tariant, jei neišnešime šiukšliadėžių, neišvalysime visų priskreturių kampų, tai greitai nebagalėsime įeiti į namus. Detoksikacija paprastai apima visas sistemas: žarnyną, kepenis, inkstus, limfinę sistemą, pačią ląstelę.

Tad jei nusipirksime vieną tabletę su užrašu „detox“ , kaip išeis tie teršalai? Todėl funkcinės medicinos atstovai rekomenduoja detoksikuoti kūną kompleksiškai ir moksliškai pagrįstomis sistemomis.

Kiek trunka detoksas? Tai priklauso nuo individualios kiekvieno būklės, tačiau vidutiniškai detoksui reiktų skirti 3-4 mėnesius per metus ir nesistengti detoksikuotis per greitai.

Detoksikacijos programų būna įvairių, ir Lietuvoje daug mitybos specialistų, natūraliosios medicinos atstovų  ar detoksikuojančių preparatų gamintojų rekomenduoja savo sistemas, kai žmonės mokomi keisti mitybą ir gyvenseną, saugiai vartoja detoksikuojančius papildus ar žolinius preparatus.

Vis tik jei imatės rimtesnio detokso, būtinai siūlyčiau bent primą kartą tai atlikti su jus prižiūrinčiu specialistu, ypač jei vartojate papildus ar žolinius preparatus toksinams ar sunkiesiems metalams iš ląstelės saugiai išvesti.

Ko tikėtis po detokso?

Viena jaunų medikų grupelė atliko eksperimentą.

Savo pacientams su rimtomis diagnozėmis (pradedant aukštu kraujospūdžiu ar diabetu ir baigiant depresija), kuriems tikrai jau reikėjo skirti medikamentinį gydymą vaistais, pritaikė mėnesio laiko detoksikacijos programą.

Jos metu pacientai  keitė mitybą ir vartojo specialius detoksikuojančius papildus bei preparatus.

Gydytojai patys  buvo nustebę ar net šokiruoti, kai po mėnesio programos net 50 procentų pirminių diagnozių pasikeitė. „Tai, vadinasi, mes būtume žmones gydę ne nuo tų ligų? Beje, taip ir darome“, – pasakojo dokumentiniame seriale „Supplements revealed“ („Atskleisti papildai“) vienas gydytojas, dalyvavęs šiame eksperimente (beje, šio dokumentinio filmo kai kurias serijas galima peržiūrėti internetu nemokamai arba galima įsigyti šį labai profesionalų serialą).

Kaip tai vyksta? Na pavyzdžiui, jūs ateinate su depresija ir šiaip gydytojas jums skirtų antidepresantų. Juk taip ir daroma, ar ne? Tačiau po detoksikacijos paaiškėja, kad jūsų depresiją

iššaukia, pavyzdžiui, pralaidus žarnynas ir gydyti reikia būtent jį.

Arba, jums prasidėjęs smegenų rūkas ar net atminties pablogėjimas (jūs jau turite atsisveikinti su mylimu darbu, nes nebegalite atlikti užduočių, ir susitaikyti su senatvine demencija). Tačiau paaiškėja, kad viso to priežastis yra jūsų organizmo užterštumas gyvsidabriu. Palaipsniui pašalinus šią priežastį,  jūs vėl atgaunate savo smegenis. Esu skaičiusi nemažai tyrimų ir apie vaikus su autizmo spektro sutrikimais, kurie „stebuklingai pasveiksta“ po detoksikacijos ir tinkamos maistinių medžiagų terapijos.

2005 metais buvo atliktas tyrimas su grupe moterų, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, kiek toksinų pereina placentos barjerą ir tenka vaisiui.  Išvada buvo šokiruojanti. Tyrėjai ką tik gimusių kūdikių virkštelės kraujyje aptiko per 280 skirtingų toksinų.

Tai skambėtų beviltiškai, jei ne mūsų organizmo gebėjimas save susisveikatinti. Ši dalis ir man pačiai yra nuostabiausia. Kadangi pati jau metus laiko vedu online detokso grupes, stebiu, kaip žmonės, jau susitaikę su savo problemomis, ir norėję gal tik atsikratyti protraukio saldumynams ar numesiti keletą kilogramų, jau po mėnesio – kito pajunta, kad dingo juos dešimtmečiais kamavusios chroniškos problemos, kaip sąnarių skausmai, kraujotakos sutrikimai, sunki depresija ar kiti negalavimai. Ir čia belieka tik atiduoti šlovę Viešpačiui, kuris taip stebuklingai mus sukūrė!

Taigi kaip saugiai atlikti detoksą?

Jei gyvenate ar dirbate moderniame mieste ir norite išlikti sveiki, reikia laikytis kelių pagrindinių praktikų.

  1. Detoksikuokis

Tikrai gera praktika yra pasninkas kiekvieną dieną 12 valandų po mūsų paskutinio valgymo: aštuonios valandos maisto perdirbimui ir keturios detoksui. Taigi, jei paskutinis valgymas yra 22 val., Nieko nevalgykite iki 10 val.

To pakaktų pasaulyje, kuriame nėra toksinų. Kadangi taip nėra, turėtume periodiškai dėti papildomų pastangų.. Šiandien yra daugybė programų, pagrįstų skirtingomis gydymo sistemomis ir filosofijomis. Vienos puikios, kitos pavojingos ar netinkamos jums. Tad įsitikinkite, kad jus veda suprantantis ir turintis patirties vedlys.

Tai, kaip dažnai ir kiek laiko reikėtų dalyvauti detoksikacijos programose, priklauso nuo to, kokios būklės kūną mes atsinešame.

  1. Valgyk tikrą maistą

Devyniasdešimt procentų prekybos centruose esančių produktų yra įpakuoti į tam tikrą tarą ir pakrauti chemikalais, konservantais, priedais, kurie naikina gerąsias žarnyno bakterijas. Daugumoje produktų taip pat yra priedų, suteikiančių jiems spalvą, kvapą, skonį ir tekstūrą, kurie vilios mus juos pirkti ir valgyti. Likę 10 procentų – žuvies, mėsos ir pieno produktų – taip pat yra papildomi  chemikalais. Visos šios cheminės medžiagos sukelia sumaištį mūsų kūne ir yra pats intymiausias toksinų šaltinis, nes mes šį mišinį įsimetame į pilvą ir pakankamai greitai jis patenka į kraują.

Todėl grįžimas prie natūralesnio valgymo būdo (kuo natūralesnis maistas be etikečių) yra geriausias būdas išvengti ligų ir priešlaikinio senėjimo. Tai taip pat padės išlaikyti svorį. Pirkite ekologišką maistą, apsipirkite vietiniuose ūkininko turguose. Padidinkite daržovių, vaisių, sėklų, grūdų ir ankštinių augalų vartojimą.

  1. Gyvenk švariai ir žaliai

Apžiūrėkite savo namus, išmeskite visą agresyvią buitinę chemiją, ypač atidžiai rinkitės skalbimo ir valymo priemones, kosmetiką, aprangą, baldus ir kilimus ir kita.

  1. Atsikratyk toksiškų minčių

Mano mylima neuromokslininkė Caroline Leaf, kuri yra ir krikščionė, tvirtina, kad net 90 procentų mūsų sveikatos priklauso nuo mūsų minčių. Ji kalba, rašo knygas, veda online programas apie minčių detoksą. Mat mūsų kūnai, tvirtina ji, pagrįsdama savo teiginius Biblija ir moksliniais faktais, yra sukurti meilei, gėriui ir gražioms mintims, tad visos toksiškos mintys mums yra nenatūralios ir mus sargdina. Ji veda online programas „21 dienos minčių detoksas“  ir moko žmones sugrįžti prie savo prigimties ir taip pradėti gyti. Tai irgi galite susirasti internete.

 

Kelias iš ligų yra dvejopas: tingus (vaistų kelias, nieko nekeičiant) ir vertas (kai keičiame savo gyvenimo būdą, mitybos įpročius, savo mintis). Tai sunkus kelias. Bet tai vienintelis kelias į sveikatą.

Būkite sveiki ir laimingi

Nauja detokso programa startuoja rugsėjo 20 d.

P.S. Šis straipsnis spausdintas žurnale Tapati 2021 vasaros numeryje.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu