Kiek laiko vartoti papildus?

Manęs dažnai klausia, kiek laiko vartoti papildus, ar reikia daryti pertraukas.

Tada turiu paaiškinti, kad žiūrint kokius papildus ar vitaminus renkatės.

Jei tai žoliniai preparatai ar sintetiniai vitaminai, tai reikia vartoti pagal gydytojų rekomendacijas, dažniausiai reikia daryti pertraukas, nes ilgalaikis preparatų ir sintetinių vitaminų ar papildų vartojimas gali sukelti nepageidaujamų šalutinių poveikių.

Bet jei kalbame apie aukščiausios kokybės papildus iš maisto, tai mano atsakymas – dažniausiai nuolat.

🍏🍏🍏

Ekspertų patarimus, kaip atsirinkti papildus skaitykite čia:

Jeigu atsirinkome tinkamą aukštos kokybės papildą, tai mokslininkų atsakymas būtų – nuolat, jei tinkamą kiekį maistinių medžiagų negaunate su maistu.

Šiandien pateiksiu kelis pavyzdžius.

🍏🍏🍏

Daktaras kardiologas Steven Gundry savo karjeros metu pradėjo eksperimentuoti su savo pacientais, kurie turėjo aukštą širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir kuriems jau reikėjo rimtų kardiologinių intervencijų.

Jis pasakoja savo pacientams sudarydavęs jo atrinktų papildų protokolą (jie turėdavo įsigyti gydytojo nurodytus papildus amazon ar kitose vietose) ir po kiek laiko jis atlikdavo jų kraujo ir kraujagyslių tyrimus, kaip koronografiją, kuri parodo, ar paciento vainikinės arterijos yra susiaurėjusios ar užsikimšusios. Iš pradžių jis buvo nustebęs, kad papildai gali daryti tokią įtaką: “Jėzau, tai veikia, ir aš tai galiu matyti savo laboratorijoje!” , – sakė S.Gundry.

Tačiau kartais tyrimai nerodydavo nieko gero, arba paciento kraujagyslių būklė pablogėdavao.

“Tada aš klausdavau, ar tikrai vartojote mano skirtus papildus, ir dažniausiai sulaukdavau atsakymo, kad na, mes išvykome atostogų ir buvome laikinai nutraukę vartojimą, arba kad mums pasibaigė ir mes nusipirkome kitus, pigesnius”, – pasakoja S. Gundry.

🍏🍏🍏

Kitas tyrimas  buvo atliktas su autizmo spektrą turinčiais vaikais ir jaunuoliais. Tai buvo dvigubai aklas tyrimas, pacientai buvo suskirtyti į dvi grupes, vieniems duodama sulforofano papildo iš brokolių daigų, kitiems placebo.

Buvo pastebėtas ženklus pagerėjimas grupėje, kuri kasdien vartojo sulforafaną, palyginus su placebo:

  • Pagerėjo socialiniai įgūdžiai
  • Pegerėjo verbalinė komunikacija
  • Sumažėjo pasikartojantis, ritualistinis elgesys

Tyrimo metu atkreiptas dėmesys, kad simptomai pagerėjo, ištaisant “klaidas” ląstelių lygmenyje.

Tačiau sulforafano vartojusių žmonių balai po to, kai nustojo vartoti cheminę medžiagą, sugrįžo į pradines vertes. „Atrodo, kad sulforafanas laikinai padeda ląstelėms susidoroti su savo negalia“, – sako Paulas Talalay, M.D., farmakologijos ir molekulinių mokslų profesorius, tyrinėjęs šiuos augalinius junginius pastaruosius 25 metus.

Beje, tyrėjai perspėjo, kad tokias dozes sulforano gauti iš maisto būtų neįmanoma.

🍏🍏🍏

Taigi, papildai, kuriuose sudėtos biologiškai aktyvios maistinės medžiagos, turinčios farmakologinį poveikį, maitina mūsų ląstelę kasdien. Ir jei mums tų medžiagų trūksta, viskas tikėtina vėl sugrįš į senas vėžes. Tad pertraukų daryti nereikia, kaip nereikia daryti pertraukų tarp gero kokybiško maisto, ir kartais pasėdėti ant pieniškų dešrelių ir bandelių dietos, kad kartais organizmas nepriprastų prie gero.

Jei jūs ir jūsų šeima sugebate viską gauti su maistu ir visi jaučiatės puikiai, kaip 20-ties, tikėtina, kad jums papildai nereikalingi, ir jūs priklausote laimingiems 3 procentams pasaulio gyventojų.

Jūsų sveikatos žurnalistė Nijolė Koskienė

www.sveikatoszurnaliste.lt

https://www.youtube.com/channel/UC0lRMa1RdsphzMUbtcPDnDw

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu