Sulforafanas ir autizmas

 

2014 metais Dž.Hopkinso universiteto tyrimo, publikuoto “Proceedings of the National Academy of Sciences”, išvada:

Ženklus pagerėjimas grupėje, kuri kasdien vartojo sulforafaną, palyginus su placebo:

 • Pagerėjo socialiniai įgūdžiai
 • Pegerėjo verbalinė komunikacija
 • Sumažėjo pasikartojantis, ritualistinis elgesys

Tyrimo metu atkreiptas dėmesys, kad simptomai pagerėjo, ištaisant “klaidas” ląstelių lygmenyje.

Greiti faktai:

 •     Keturiasdešimt 13–27 metų berniukų ir jaunų vyrų, turinčių vidutinio sunkumo ar sunkų autizmą, 18 savaičių vartojo kasdieninę placebo arba sulforafano, augalinės kilmės cheminės medžiagos, gaunamos iš brokolių daigų, dozę.
 •     Tyrėjai teigia, kad daugelio tiriamųjų, kurie vartojo sulforafaną, elgsena iš esmės pagerėjo.
 •     Priešingai nei dauguma anksčiau išbandytų priemonių, kurios padeda pagerinti autizmo elgesio apraiškas, atrodo, kad  sulforafanas yra skirtas pagrindiniams sutrikimo mechanizmams taisyti.

Nedidelio klinikinio tyrimo rezultatai rodo, kad cheminė medžiaga, gauta iš brokolių daigų, geriausiai žinoma dėl teiginių, kad ji gali padėti išvengti tam tikrų vėžio formų, gali palengvinti klasikinius elgesio simptomus tiems, kurie turi autizmo spektro sutrikimų (ASS).

„Manome, kad tai gali būti preliminarus įrodymas, kai pagerinami  simptomai, akivaizdžiai ištaisant kai kurias pagrindines ląstelių problemas“, – sako Paulas Talalay, M.D., farmakologijos ir molekulinių mokslų profesorius, tyrinėjęs šiuos augalinius junginius. pastaruosius 25 metus.

„Mes toli gražu negalime paskelbti pergalės prieš autizmą, tačiau tai suteikia mums svarbių įžvalgų apie tai, kas gali padėti“, – sako vienas iš tyrėjų Andrew Zimmermanas, M.D., dabar UMass memorialinio medicinos centro vaikų neurologijos profesorius.

 

ASS ekspertai apskaičiavo, kad ši sutrikimų grupė paveikia 1–2 procentus pasaulio gyventojų, berniukus dažniau nei mergaites.

Deja, pagrindinės jo priežastys tebėra sunkiai suprantamos, nors buvo padaryta pažanga, sako Talalay, aprašant kai kuriuos biocheminius ir molekulinius sutrikimus, kurie dažniausiai yra susiję su ASD. Daugelis jų yra susiję su energijos gamybos efektyvumu ląstelėse. Jis sako, kad tyrimai rodo, kad ASS turinčių žmonių ląstelės dažnai patiria didelį oksidacinį stresą, kenksmingų, nenumatytų šalutinių produktų, kurie gali sukelti uždegimą, pažeisti DNR ir sukelti vėžį bei kitas lėtines ligas, kaupimąsi.

1992 m. Talalay tyrimų grupė išsiaiškino, kad sulforafanas turi tam tikrą gebėjimą sustiprinti natūralią organizmo apsaugą nuo oksidacinio streso, uždegimo ir DNR pažeidimo. Be to, vėliau paaiškėjo, kad ši cheminė medžiaga pagerino organizmo reakciją į karščio šoką – įvykių, naudojamų apsaugoti ląsteles nuo streso, kurį sukelia aukšta temperatūra, įskaitant karščiuojant, eigą.

Įdomu tai, kad maždaug pusė tėvų praneša, kad jų vaikų autistiškas elgesys pastebimai pagerėja, kai jie karščiuoja, o tada grįžta atgal, kai karščiavimas išnyksta.

Kadangi karščiavimas, kaip ir sulforafanas, inicijuoja kūno reakciją į šilumos šoką, Zimmermanas ir Talalay susimąstė, ar sulforafanas gali sukelti tokį patį laikiną autizmo pagerėjimą, kaip ir karščiavimas. Dabartinis tyrimas buvo skirtas išsiaiškinti.

Daugumai tų, kurie reagavo į sulforafaną, pastebėtas reikšmingas pagerėjimas per pirmąjį matavimą po keturių savaičių ir toliau gerėjo per likusį gydymo laikotarpį. Po 18 gydymo savaičių vidutinis sulforafano vartojusiųjų ABC ir SRS balai sumažėjo atitinkamai 34 ir 17 procentų, sumažėjo dirglumo priepuoliai, mieguistumas, pasikartojantys judesiai, hiperaktyvumas, padidėjo sąmoningumas, bendravimas, motyvacija ir manieros.

Po 18 gydymo savaičių, pagal CGI-I skalę, atitinkamai 46, 54 ir 42 procentai sulforafano gavėjų pastebėjo pastebimus socialinės sąveikos, nenormalaus elgesio ir žodinio bendravimo pagerėjimus.

Talalay pažymi, kad sulforafano vartojusių žmonių balai po to, kai nustojo vartoti cheminę medžiagą, sugrįžo į pradines vertes, kaip ir tiems, kuriems karščiavimo metu pagerėjo.

„Atrodo, kad sulforafanas laikinai padeda ląstelėms susidoroti su savo negalia“, – sako jis.

Zimmermanas priduria, kad prieš sužinodami, kurie tiriamieji gavo sulforafaną ar placebą, klinikinės komandos, įskaitant tėvus, įspūdžiai buvo tokie, kad 13 dalyvių pastebimai pagerėjo. Pavyzdžiui, kai kurie gydomi tiriamieji pažvelgė jiems į akis ir paspaudė rankas, ko anksčiau nebuvo darę. Vėliau jie sužinojo, kad visi 13 vartojo sulforafaną, o tai yra pusė gydymo grupės.

Talalay įspėja,  valgant daug brokolių ar kitų kryžmažiedžių daržovių būtų labai sunku pasiekti šiame tyrime naudojamą sulforafano kiekį.

MANO REKOMENDACIJA:

„Cruciferous Plus“kryžmažiedžių daržovių ekstraktas su vitaminu E, d-limonenu, izoflavonu iš sojų pupelių (genisteinu), saldymedžio šaknies.

Gausybė tyrimų įrodo, kad

Sulforafanas:

 • padeda neutralizuoti kancerogenus ir kitus teršalus
 • padeda apsisaugoti nuo vėžio formų, kurioms atsirasti daro įtaką hormoniniai sutrikimai
 • palaiko fermentų aktyvumą, susijusį su normaliu ląstelių (ypač krūties ir prostatos audinių) augimu ir atnaujinimu

D-limonenas (iš apelsinų):

 • padeda didinti fermentų, kurie skaido kancerogenus kiekį
 • stimuliuoja vėžį naikinančių imuninių ląstelių dauginimąsi
 • padeda stabdyti onkogenų aktyvumą

Izoflavonai iš sojų pupelių (genisteinas):

 • padeda palaikyti sveiką hormonų veiklą
 • padeda stabdyti vėžinių ląstelių dauginimąsi ir autonominės kraujotakos susidarymą bei metastazių plitimą, skatina ląstelių apoptozę

Chalkonai iš paprastojo saldymedžio:

 • padeda mažinti testosterono šalutinio produkto, kuris skatina prostatos išvešėjimą ir piktybėjimą, susidarymą
 • apsaugo ląstelių DNR nuo pažaidų

O taip pat: padeda mažinti cholesterolį, stiprinti imuninę sistemą, skatina medžiagų apykaitą, mažina menopauzės simptomus, padeda kaulams įsisavinti kalcį.

P.S. Jei turite klausimų, susisiekime.

„Cruciferous Plus“ kryžmažiedžių maisto papildas, „NeoLife“, 60 tab.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu