Apie postkovidinį atminties sutrikimą: “Gaukite maistinių medžiagų”!

Kaip jūs, mielieji, šmaikščiai apibūdinote, kalbėsiu apie …”begalvystę”, tai yra postkovidinį (nors iš tiesų ši problema egzistavo ir prieš covid infekciją) atminties ir kognityvinių funkcijų silpnėjimą, demencijos ir Alzheimerio prevenciją ir apskritai, ką galime padaryti, kad mūsų smegenys atgautų buvusią formą.

Mokslininkai, tyrinėjantys pacientus, besiskundžiančius ilgalaikiu atminties silnėjimu, žodžių strigimu, smegenų rūku, sutaria, kad kad problema iš tiesų egzistuoja ir teikia rekomendacijas gydytojams į tokius pacientų skundus žiūrėti labai rimtai bei taikyti visaapimantį gydymą.

Tačiau šįkart, kaip mes patys galėtume sau pagelbėti ir ką siūlo gydomosios mitybos specialistai?

Ogi jie sako:  “Įsitikinkite, kad per savo mitybą gaunate maistinių medžiagų”!

Cituoju: „Geros naujienos yra tai, kad daugelis šių maistinių medžiagų patenka į maistą, kurį galite valgyti reguliariai. Lapuose, tokiuose kaip lapiniai kopūstai, špinatai ir kopūstai, gausu įvairių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą E, folio rūgštį, beta karotiną, liuteiną-zeaksantiną ir flavonoidus. Visi šie mikroelementai yra susiję su geresne žmonių pažinimo funkcija.

Viduržemio jūros dieta gali būti viena geriausių dietų smegenų sveikatai. Jį sudaro daržovės, nesmulkinti grūdai, ankštiniai augalai, alyvuogių aliejus ir žuvis. Įvairūs šios dietos komponentai turi savo moksliškai pagrįstų privalumų: pirma, tyrimais nustatyta, kad aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus, pasižymintis antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, gali prisidėti prie geresnės regėjimo atminties, pagerinti žodinį sklandumą ir netgi sumažinti rizika susirgti demencija ir Alzheimerio liga. Tuo tarpu žuvis yra puikus omega-3 šaltinis, o tyrimai siejami su lėtesniu pažinimo (kognityviniu) nuosmukiu.

Jei kartais jums nepavyksta viso to gauti su maistu (o regis, to nepavyksta 97 proc šiuolaikinio pasaulio gyventojų), rekomenduojama pasipildyti labai aukštos kokybės biologiškai aktyviomis maistinėmis medžiagomis.

Čia aš solidarizuosiuosi su daugeliu mokslininkų ir gydytojų: papildų rinka iš tiesų yra laukiniai Vakarai, tad ieškokite geriausio, ką tik galite rasti. Apie tai, kaip atsirinkti papildus, galite peržiūrėti štai čia:

Ir jei nesate atsirinkę savo papoildų gamintojo, su džiaugsmu ir šimtaprocentiniu pasitikėjimu rekomenduoju:

Aukščiausios kokybės Omegą 3 su aštuoniomis riebiosiomis rūgštimis, pagamintą iš lašišos file, tuno, ančiuvių, sardinės, ekstrahuotą molekulinės diferenciacijos būdu ir patikrintą nuo 200 potencialių teršalų (leistina norma 0).

Natūralų vitaminą E(kaip gamtoje, visa šeima su 4 tokoferoliai ir 4 tokotrienoliais).

Rinkoje analogų neturintį karotenoidų kompleksą Carotenoid complex (ne tik su beta karotinu, liuteinu-zeaksantinu, bet net 15 svarbiausių karotenoidų iš pomidorų, morkų, paprikų, braškių, persikų, špinatų). Beje, vienoje kapsulėje yra karotenoidų vertės iš 1,2 kg šių daržovių bei uogų.

Flavonoidų kompleksas iš žaliosios arbatos, lapinių kopūstų, spanguolių, šeivamedžio uogų, raudonųjų ir juodųjų vynuogių, burokėlių, citrinų, apelsinų ir greipfrutų koncentrato. Sudėtyje yra vitamino C.

Apie nuostabiuosius flavonoidus galite paskaityti čia.

Žinoma, nepamirškime smegenims taip reikalingo vitamino D.

Ir kokybiško, natūralaus vitaminų ir mineralų komplekso su B grupe bei folio rūgštimi.

Pokyčiams reikia laiko, o mokslas rodo, kad svarbu būti kantriems ir nuosekliems.

Vertingiausia gydomosios mitybos terapijoje yra tai, kad sprendžiant vieną problemą, paprastai sprendžiasi ir likusios. Tad norėdami suaktyvinti smegenų veiklą, kartu per laiką spręsite ir kraujotakos, širdies, imuniteto, sąnarių bei kitas problemas.

P.S. Jei jums patinka ši idėja ir norėtumėte pirkti tiesiai iš gamintojo bei sutaupyti, labai kviečiu tapti didmeniniu šio gamintojo klientu ir aprūpinti save, savo šeimą bei artimuosius ne tik aukščiausios kokybės produktais, bet ir įsilieti į bendraminčių būrį, naudotis sukaupta vertinga duomenų ir vebinarų baze, kartu keliauti į konferencijas, stovyklas, mokymus (jei, žinoma, to norėsite).

Jei norite pasidomėti plačiau, spauskite čia:

Jei norite registruotis ir tapti didmeniniu vartotoju, spauskite čia:

O jei turite klausimų, galite rašyti:

info@sveikatoszurnaliste.lt

Arba skambinti:

+37068778158

Jūsų Nijolė,

sveikatos žurnalistė

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu