Glaukoma ir mitybos terapija

Glaukoma yra pagrindinė negrįžtamo regėjimo praradimo priežastis visame pasaulyje, o jos patogenezei ir progresavimui turi įtakos įvairūs rizikos veiksniai, įskaitant amžių, padidėjusį akispūdį (IOP), mažo laipsnio uždegimą, oksidacinį stresą ir akių kraujotakos trūkumą.

Kol kas veiksmingiausias būdas kontroliuoti glaukomos progresavimą yra akispūdį, uždegimą ir oksidacinį stresą mažinančios terapijos.

Taigi, peržvelkime, ką Dievas mums sukūrė, kad nesusirgtume glaukoma ar stabdytume jos progresą, ir kokias  nefarmakologines priemones  siūlo mokslininkai.

Omega 3

„Akispūdį mažinanti terapija šiuo metu yra veiksmingiausias būdas kontroliuoti glaukomos progresavim”, –  rašoma straipsnyje  „Fish Oil in Glaucoma Treatment: From Biological Functions to Clinical Potential”

O štai 2023 metų apžvalgoje Oral Omega-3 Supplementation Lowers Intraocular Pressure in Normotensive Adults – PMC rašoma, kad “geriamieji omega-3 papildai, vartojami 3 mėnesius, žymiai sumažino normalaus kraujospūdžio suaugusiųjų akispūdį.”

Kitame apžvalgoje – tyrime  Omega 3 for Eye Health | Blog | Beverly Hills Ophthalmology rašoma, kad “Omega-3 papildai pacientams gali normalizuoti riebalų rūgščių kiekį ir taip sustiprinti jų poveikį. Todėl žuvų taukai gali būti nauja glaukomos gydymo tyrimų sritis”.

Minėtoje apžvalgoje – tyrime apibendrinamas žuvų taukuose esančių veikliųjų medžiagų vaidmuo, lėtinant glaukomos vystymąsi, įskaitant akispūdžio mažinimą, kraujo tiekimo reguliavimą, uždegimo ir oksidacinio streso mažinimą, siekiant skatinti klinikinio glaukomos valdymo vystymąsi.

Beje, tame pačiame tyrime pažymima, kad omega-3 riebalų rūgštys padeda sumažinti geltonosios dėmės degeneracijos riziką (vienas tyrimas parodė, kad žmonėms, kurių racione yra didžiausias omega-3 riebalų rūgščių kiekis, tikimybė susirgti geltonosios dėmės degeneracija buvo 30% mažesnė nei jų bendraamžiams) ir gali padėti išvengti ir gydyti sausų akių sindromą (vienas tyrimas parodė, kad iš 32 000 dalyvavusių moterų tos, kurios vartojo daugiausiai omega-3 riebalų iš žuvies, turėjo 17% mažesnę akių sausumo riziką).

2. Liuteinas, zeaksantinas ir kiti karotenoidai

Straipsnyje pateikiama apžvalga, kurios tikslas – ištirti geltonosios dėmės karotenoidų liuteino, zeaksantino ir mezo-zeaksantino neuroprotekcinę naudą glaukominei neurodegeneracijai, siekiant papildomai gydyti glaukomą.

Trijose duomenų bazėse („PubMed“, „Cochrane Library“ ir „Web of Science“) buvo atlikta išsami literatūros paieška ir atrinkta 20 įrašų. Klinikinių tyrimų metu buvo pastebėta apsauginė tendencija dėl didesnio karotenoidų vartojimo su maistu ir glaukomos rizikos. “Duomenys rodo, kad karotenoidų (ypač liuteino ir zeaksantino)  terapija turi sinerginę neuroprotekcinę naudą ir gali būti naudojama kaip papildoma terapija gydant glaukomą”, – daroma tyrėjų išvada.

Natūraliai liuteinas randamas geltonose bei žaliose daržovėse, ypač jo daug kopūstuose.

Vieni iš turtingiausių zeaksantino šaltinių yra Goji uogos, kiaušiniai, motinos pienas, o taip pat  lapinės daržovės. morkos, moliūgais.

  1. Magnis

„Manoma, kad magnis (Mg) yra viena iš molekulių, galinčių gydyti glaukomą. Nustatyta, kad Mg pagerina kraujotaką modifikuodamas endotelio funkciją per endotelino-1 (ET-1) ir endotelio azoto oksido (NO) kelius”, – rašoma straipsnyje „The Role of Magnesium in the Pathogenesis and Treatment of Glaucoma – Ekici – 2014″

  1. Tinkama vitaminų kombinacija

2022 metų straipsnyje Amerikos oftalmologijos akademijos žurnale aptariamas įdomus tyrimas „Right Combination of Vitamins May Help Prevent Glaucoma – American Academy of Ophthalmology”

Siekdami geriau suprasti galimą dietos poveikį sergamumui glaukoma, mokslininkai įvertino beveik 20 000 žmonių duomenis. Dalyvių buvo paprašyta kas antrus metus užpildyti anketą apie savo sveikus įpročius ir mitybą. Jie nustatė, kad žmonės, kurie vartojo didelius vitaminų A, C ir E kiekius kaip papildus arba su maistu, turėjo 47 procentais mažesnę tikimybę susirgti glaukoma.

“Keista, bet vitaminai apsaugodavo tik tada, kai buvo vartojami visi trys kartu, – rašoma tyrime. Mokslininkai daro išvadą, kad kartu vartojami vitaminai gali turėti sinergetinį poveikį.

Ir tai labai svarbi išvada ir atsakymas tiems, kurie vis dar propaguoja izoliuotų vitaminų vartojimą.

“Raskite maisto produktų, kuriuose yra antioksidantų, kurie palaiko bendrą akių sveikatą – vitaminą A, vitaminą C, vitaminą E, cinką, liuteiną, zeaksantiną, azoto oksidą ir glutationą”, – pataria mokslinikai. O jei nepavyksta viso to gauti su maistu, patariama pasipildyti papildais.

  1. Azoto oksidas

Staipsnyje apie galingiausius antioksidantus ateities glaukomos gydyme „Role Of Antioxidants For Future Glaucoma Treatment Possibilities And Patient Options” atskirą poziciją gauna ir azoto oksidas. Azoto oksidas veikia kaip antioksidantas ir taip pat padeda reguliuoti akispūdį.

Azoto oksidas natūraliai gaminamas mūsų liežuvio galiuke veikiant bakterijoms, valgant žalių burokėlių, lapinių kopūstų, kitų maistinių nitratų. Optimalus maistinių nitratų kiekis, su kokiu atliekami tyrimai ir gaunamas teigiamas efektas yra 60 ml.per dieną. Kasdien.

Belieka atsirinkti maistą ir papildus

Tiems, kas nemano, kad kasdien gauna tinkamą kiekį sinergiškai veikiančių vitaminų ir mineralų – labai svarbu pasirinkti kokybiškus, saugius ir, svarbiausia, efektyvius papildus.

Mano rekomendacija:

  1. Neolife Omega 3 Salmon oil plus (visiškai švarūs, leistina teršalų norma – 0, efektyvumas įrodytas sinergiškai klinikiniais tyrimais, uždegimas sumažėja 68 proc. jau po 28 dienų, vartojant po gramą per dieną).

https://sveikatoszurnaliste.lt/parduotuve/sveikatai/omega-3-salmon-oil-plus-zuvies-tauku-maisto-papildas-neolife-90-kaps/

2. Neolife Carorenoid complex.  Net 15 skirtingų karotenoidų kompleksas (tarp jų ir liuteinas su zeaksantinu). 1 kapsulėlje – karotenoidų vertės, kaip iš 1.2 kg. suvalgytų braškių, pomidorų, morkų, raudonųjų paprikų, abrikosų, persikų, šipantų… Atlikti efektyvūs trečiųjų šalių (kaip Amerikos žemės ūkio departamento) klinikiniai tyrimai. www.carotenoidcomplex.com

 

3. Magnesium complex

Trijų formų cheluotas magnis su augalinėmis magnio formomis iš burolėlių, lapinių kopūstų, brokolių, ridikų.

4. Maistiniai nitratai – azoto oksido šaltinis „UpBeet”

Maistinių nitratų mišinys, kurio vienoje porcijoje yra 60 mg maistinių nitratų iš įvairių vaisių ir daržovių – burokėlių, lapinių kopūstų, granatų ir apelsinų

5. Formula IV plus

Subalansuotas vitaminų ir mineralų kompleksas su vitaminais E, C, A, D, B vitaminų kompleksu, lipidais ir steroliais.

NORINTIEMS PIRKTI PIGIAU

Norintiems pirkti tiesiai ir gamintojo ir sutaupyti iki 20-30 proc, įkeliu registracijos pirkimo nuorodą:

https://neolifeshop.com/i/registration.html?type=reseller&sponsor=57-442476

Kilus klausimams, susisiekime.

Nijolė

 

 

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu