VI žingsnis į Ultra Protą. Pamaitinti mitochondrijas

Vienas svarbiausių dalykų, ką per pastaruosius dešimtmečius atrado mokslas – energijos svarba. Ir čia kalbama ne apie tą energiją, kurią mes jaučiame (nors tai susiję), bet apie energiją, kurią mūsų kūnas pasigamina iš deguonies ir iš maisto. Būtent taii paverčiama į energiją mūsų vidinėse elektrinėse – mažose organelėse, kurias vadiname mitochondrijomis.
Kai šių elektrinių veikla sutrinka, o tai atsitinka dėl daugybės priežasčių, skatinančių uždegimą (pradedant toksinais, netinkama žarnyno veikla ar maistinių medžiagų trūkumu), mes pradedame sirgti.

Plačiau šiame įraše:

Kalbant apie mentalinius sutrikimus, yra įrodytas tiesioginis ryšys tarp mitochondrijų sveikatos ir autizmo, Alzheimerio, Parkinsono, diabeto ir depresijos.
Viena žinomiausių autizmo tyrėjų Dr. Suzanne Goh, studijuojanti mitochondrijų terapiją ir autizmą, skiria tam tikras mitochondrijas maitinančias maistines medžiagas vaikams su tam tikrais autizmo spektro sutrikimais, ir jų sveikata atsistato.
Mitochondrijų terapijai ji išskiria šias pagrindines maistines medžiagas, kurių paprastai trūksta.

TOP mitochondrijų maistinės medžiagos , esant autizmo spektro sutrikimams (pagal Dr. Suzzane Goh):
• Kofermentas Q 10
• Karnitinas
• Lipoinė rūgštis
• n-acetylcysteinas
• ribozė

Šių medžiagų trūksta ir Parkinsono bei Alzheimerio pacientams. Parkinsonas, manoma, yra mitochondrijų liga, sukelta tokių faktorių, kaip toksinai, infekcijos, uždegimas ir prasta mityba.
Pastebėta, kad padedant mitochondrijai sveikti, galima padėti pacientams geriau jaustis, funkcionuoti ir pristabdyti ligos progresą.
Mitochondrijų disfunkcija yra dalykas, į kurį nei oficialioji medicina, nei mokslas ilgai nekreipė dėmesio.
Tai nėra ligos, tai tiesiog negalavimai, susiję su tinkamai nefuncionuojančomis mitochondrijomis – mūsų ląstelių jėgainėmis.
Daugiausia mitochondrijų ląstelėse turi svarbiausi organai: širdis, kepenys, raumenys ir, žinoma, smegenys.
Mes užteršiame savo mitochondrijas, nuvarome jas, kaip arklius, bet – gera žinia – galime jas ir pataisyti!
„Smagiausia žinia, kalbant mūsų ląstelių jėgaines, yra ta, kad jų yra kvadrilijonai, ir visos jos komunikuoja tarpusavyje. Jos taip skurtos, kad silpnosios miršta ir turi būti pakeistos naujomis. Viskas, ką reikia padaryti, tai nusiųsti joms žinutę: „Ei, atėjo laikas atsitiesti“. It kai jūs tai padarote, jos ima gaminti jums daugiau energijos“, – sako Dave Aspray, vienas žinomiausių biohakerių ir ilgaamžiškumo tyrėjų, kompanijos „Bulletproof“ įkūrėjas, bestselerio Head Strong autorius.
Mitochondrijų terapija, anot jo, apima du etapus:
1. Nustoti žaloti ir nuodyti mitochondrijas.
2. Jas tinkamai pamaitinti.
Taigi, primiausiai D. Asprey ragina atsisakyti toksiškų dalykų, kurie kenkia mūsų mitochondrijoms: perkeptų augalinių aliejų, gruzdinto maisto ir vengti kitų toksinų, tokių kaip gyvsidabris, kuris tiesiogiai žaloja mitochondrijas.
“Mitochondrijų terapija yra mūsų medicinos ateitis, būtent taip mes gydysime pacientus, – tvirtina Dave Aspray, – Nes mitochondrija yra vienijantis elementas, paaiškinantis, kas vyksta. Visas uždegimas kyla iš mitochondrjų. Nėra jokio kito šaltinio. Ir kai nusigauni iki pačios ligos šaknies, kai padarai paprastus pakeitimus, viskas pradeda vykti sklandžiau ir greičiau, nei mes žiūrėtume į gydymą senuoju būdu: “Aš gydau tik kepenis, aš dirbu tik su širdies ligomis, aš tik su kelio sąnariu.“
Galima bandyti gydyti pasekmes, kaip mes ir darome, bet neveiks, kol neatrasime pirminės priežasties.
„Pagrindinė priežastis yra ta, kad jūsų kūnas neverčia maisto ir deguonies energija, kad galėtumėte iš tiesų būti tuo, kuo esate sukurti būti. Ir mes galime tai išspręsti dabar, nes suprantame tą sistemą. Tai galima nulaužti“, – sako vienas žinomiausių biohakerių D. Aspray.

Antras žingsnis – suteikti mitochondrijai reikalingų maistinių medžiagų, kurios įgalintų veikti antioksidantinius fermentus.
Dr. Mark Hyman, vienas žinomiausių sveikatos guru, daugybės knygų ir serialo „Broken Brain“ autorius, tikina, kad pavyzdžiui, šie antioksidantiniai fermentai negali atlikti savo darbo, jei trūksta cinko ar seleno, Omega 3 riebiųjų rūgščių, kurios sudaro mitochondrijų membraną ir dviejų vitaminų – niacino (vitaminas B3) ir riboflavino (vitaminas
B2), kurie taip pat yra būtini užtikrinti tinkamą fermentų darbą, maistą verčiant energija mitochondrijoje.
Šis gydytojas išskiria tokį mitochondrijų terapijos sąrašą.

TOP mitochondrijų maistinės medžiagos (pagal Dr. Mark Hyman):
Acetyl-l-carnitinas
Alfa lipo rūgštis
Kofermentas Q10
Magnis
Riboflavinas (B2)
Niacinas (B3)
NAC (amino rūgštis
N-acetyl cysteinas)

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu