Kodėl kyla vis daugiau epidemijų ir pandemijų, kodėl mes vis daugiau sergame, o ligos vis jaunėja?
Funkcinės medicinos atstovai teigia, kad mes ne tik valgome maistą, kuriame mažai maistinių medžiagų, reikalingų mūsų imuninei sistemai tinkamai funkcionuoti, bet ir užteršėme aplinką metalais ir cheminėmis medžiagomis, kurios tiesiogiai kenkia imuninei sistemai.
Kaipgi tai vyskta?
Dr. Heather Moday, imunologė, alergologė, funkcinės medicinos gydytoja, knygų autorė teigia, kad sunkieji metalai gali iš tikrųjų patekti į ląstelę ir pakeisti konfigūraciją. Taigi jie sukuria kažką, ką mokslininkai vadina haptenu. Terminas haptenas kilęs iš graikų kalbos žodžio haptein, reiškiančio „surišti“.
O haptenus imuninė sistema identifikuoja kaip svetimus. Tarkime, jūsų organizme esantis švinas arba gyvsidabris ar kita toksinė medžiaga yra sujungti su žmogaus ląstele. Dėl to imuninė sistema tai supras kaip svetimą ir puls. Užduotis – sukelti uždegimą. Ir tada to lėtinio uždegiminio proceso metu atsiras daugiau žalos.
Yra ir kitų toksinų, trukdančių mūsų hormonų reguliavimui.
“Mes tai vadiname labai didele šeima – endokrininę sistemą ardančiomis medžiagomis. Ir tai yra tie toksinai, kurie gali imituoti mūsų pačių hormonų sistemas. Taigi jie gali sukelti vėžį arba sukelti hormonų pokyčius, kurie gali sukelti lėtines ligas”, – teigia Dr. Heather Moday.
Kaip toksinai ir haptenai susiję su autoimuninėmis ligomis?
“Jūs girdėjote terminą autoimuninė liga. Aš visada galvojau, kodėl mūsų protingi kūnai gali tapti alergiški sau? Kodėl mūsų imuninė sistema turėtų nuspręsti, kad „mūsų organizmui nebe viskas gerai ir pradeda kovoti prieš save?”, – klausia Daktaras Josephas Pizzorno, aplinkos medicinos atstovas.
Jis cituoja tyrimus, kuriuos atliko Datis Kharrazian ir Dr. Aristo Vojdani. Jie laboratorijoje parodė, kad sergant autoimuninėmis ligomis organizmas nereaguoja į normalius audinius. Jis reaguoja į audinius, kurie buvo surišti su metalais ir cheminėmis medžiagomis, tokiomis kaip PCB (Polichlorintieji bifenilai).
“Pavyzdžiui, reumatoidinio artrito atveju, kai organizmas kaunasi prieš sąnarių gleivinę, iš tiesų jis kaunasi ne prieš sąnarių gleivinę, bet prieš sąnarių molekules, prie kurių buvo prijungti PCB ir kiti toksinai.
Dabar kūnas atpažįsta ją kaip nenormalią molekulę ir sako: „O, mes turime jos atsikratyti“. Ir tada mes gauname antrinę žalą, kai pažeidžiami ir kiti audiniai”, – sako Dr. J.Pizzorno.
Ką daryti?
“Jūs turite detoksikuoti. Turite pašalinti šiuos toksinus iš kūno, kad kūnas galėtų tinkamai veikti ir nereaguoti į save. “Mano profesinis sprendimas yra toks, kad daugumą autoimuninių ligų sukėlė aplinkos toksinai”, – sako Dr. Joseph Pizzorno.
Taigi vienas iš svarbiausių dalykų, kurį galime padaryti, kad turėtume tvirtą imuninę sistemą, yra padėti pašalinti tuos toksinus iš mūsų kūno, ir aprūpinti lastelę maistinėmis medžiagomis.
Mano rekomendacija jums:
Kviečiu dalyvauti mano vedamoje detokso programoje:
https://detox.sveikatoszurnaliste.lt/pradedam
Mano rekomenduojamas pagrindinis natūralus preparatas detoksui lastelės lygmeny:
„Betaguard“ polivitaminų ir mineralų maisto papildas, „NeoLife“, 90 tab.
- Vitaminai C, B6, E, cinkas ir selenas padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą ir padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.