Stresas, meilė ir cholesterolis

Kardiologas Dr.Stephen Sinatra, kartu su mitybos specialistu Jonny Bowdenu parašęs knygą „Didysis cholesterolio“ mitas, teigia kad stresas gali paveikti cholesterolio lygį kraujyje ir kad meilė ir šiltas žmogiškas ryšys jo kiekį mažina.

Jis pats atliko štai tokį eksperimentą.

Pirmąjį choleterolio koncentracijos kraujo tyrime testą jis atliko pusę aštuntos rytą, nieko nevalgęs. Tuo metu cholesterolio koncentracija buvo ideali: 180 mg/dl.

Tuomet jis atliko tris širdies kateterizacijas, iš kurių trečioji buvo gana sudėtinga. Ji baigėsi trečią po pietų ir iki to laiko jis nieko burnoje neturėjo.

Tuomet žingsiuodamas į valgyklą sugalvojo dar kartą užsukti į tyrimų laboratoriją (primenu, kad tądien buvo nevalgęs) ir atlikti tyrimą.

Rodmuo buvo pakilęs iki 240 mg/dl., tai yra  33 procentais, ir toks rodiklis, sako Dr.Sinatra, bet kurį gydytoją paskatintų išrašyti statinus.

Idėja štai kokia: prieš einant atlikti chlesterolio tyrimą, prašoma būti nevalgius, bet niekas neperspėja būti ramiam ir nestresuoti ar bent pamedituoti.

Padidėjusio cholesterolio ir streso ryšys yra įrodytas daugybe tyrimų.

Pats Dr. Sinatra savo klinikoje veda 4-7 dienas trunkančias „Gydančiosios meilės“ dirbtuves, kurių metu pacientai patiria žmgišką ryšį ir kurių metu cholesterolio koncentracija sumažėja dirbtuvių dalyviams, kartais net labai dramatiškai.

O tai patvirtina nuostatą, kad emocinis ryšys gali teigiamai veikti mūsų sveikatą.

Štai ką pasakoja Dr.Sinatra savo knygoje:

„Kartą, vykstant užsiėmimams, kažkas Graikų gydytojo paklausė, kodėl Kretoje ir visoje Graikijoje beveik nesergama širdies ligomis. Jis tuojau paminėjo gydančias tarpusavio santykių, ypač tarp vyrų, galias. Papasakojo, kaip Kretoje vyrai tinkamai leidžia laiką bendraudami, per pietus kalbėdami apie tikrus jausmus.

Įprastos temos, gvildenamos draugėn susiėjusių Amerikos vyrų, t.y sportas, politika, pinigai, graikų pokalbiuose nustumtos į šalį. Graikai kalbasi apie jausmus. Kalbasi apie šeimas. Kalbasi apie svajones ir net tikėjimą. Jie retai dėvi „socialines kaukes“. Jie ginčijasi, verkia, palaiko, net įsikimba vienas į kitą. Graikų gydytojo manymu, tokia bičiulystė – itin dažna žaidžiant šachmatais ar per dviejų valandų pietus – yra pagrindinis koronarinės širdies ligos mažinimo veiksnys.

Galbūt dalis Viduržemio jūros dietos paslapties slypi visai ne mityboje. Gal tai susiję su tenykščių žmonių gyvenimo būdu“.

Žinoma, tai nė kiek nereiškia, kad mums nesvarbi subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, tinkami vitaminai ar mineralai. Kita pusė knygos skirta būtent tam, o trečdalis – sveikos mitybos receptams.

O štai čia pateikiu kardiologo Dr. Sinatros rekomenduojamų svarbiausių papildų penketukas širdies sveikatai:

  1. CoQ10
  2. Magnis
  3. L-karnitinas (aminorūgštis)
  4. Omega 3
  5. Resveratrolis

Pagal Dr.Jonny Bowden ir med.Dr. Stephen Sinatra knygą „Didysis cholesterolio mitas“.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu