Stipriau už antibiotikus ir kitos česnako galios

Šįkart plačiau noriu pakalbėti apie seną gerą česnaką, kaip natūralų antibiotiką, Ir tai nėra graži metafora, o moksliškai įrodytas faktas.

Galingiems antibiotikams prarandant veiksmingumą prieš „superbakterijas“, tokias kaip vankomicinui atsparūs enterokokai (VAE) ir meticilinui atsparūs Staphylococcus aureus (MASA), mokslininkai ieško naujų antimikrobinių medžiagų iš natūralių šaltinių.

Alicinas, pagrindinis česnako komponentas, yra vienas iš tokių agentų, kuris, įrodyta, turi stiprų aktyvumą prieš VAE in vitro.

„Pagrindinė VAE problema yra ta, kad jie kolonizuoja žarnyną, – sako tyrimo vadovė Dr. Jaya Prakash, pristačiusi studiją konferencijoje Čikagoje –  Daugelis antibiotikų, naudojamų kolonizacijai kontroliuoti arba užkirsti kelią, taip pat veikia normalią florą”. Ji aiškina, kad idealus sprendimas būtų užkirsti kelią kolonizacijai su maisto medžiaga, atsižvelgiant į tokių junginių saugumą, palyginti su antibiotikais.

Savo tyrimuose mokslininkai gavo aliciną iš česnako tablečių ir nustatė jo koncentraciją. Tyrimai in vitro parodė, kad mikrogramo kiekio pakako VAE augimui reikšmingai slopinti. Tuo tarpu 4000 µg alicino atitinka kiekį, esantį vienoje česnako skiltelėje. Per dieną galima suvartoti iki 25 g česnako, nesukeliant toksinio šalutinio poveikio rizikos.

Bloga žinia yra ta, kad alicinas sunaikinamas, kai česnakai verdami aliejuje.

Kitame tyrime Ronas Katleris iš Rytų Londono universiteto (JK) ir jo kolegos nustatė, kad skystos ir kreminės alicino formulės buvo labai stiprios prieš klinikinius MASA izoliatus, įskaitant atsparius mupirocinui – medžiagai, kuri dažniausiai naudojama MASA nešiojimui ligoninėse likviduoti. Jis praneša, kad vietinės alicino formos galėtų būti naudojamos kaip saugi, natūrali alternatyva mupirocinui, siekiant pašalinti MASA ir kitų mikrobų pernešimą iš nosies, odos, žaizdų ir tvarsčių, taip pat jie galėtų būti naudojami muilui ir antibakteriniams preparatams

 

Drugs.com. internetinė farmacijos enciklopedija, teikianti informaciją apie vaistus vartotojams ir sveikatos priežiūros specialistams, pirmiausia JAV, pateikia populiaraus antibiotiko Amoksicilino palyginimą su alicinu.

Vidutinis Amoksicilino įvertinimas yra 6,3 balo iš 10,  česnako vidutinis įvertinimas yra 9,5 iš 10 Drugs.com.

Nors nėra nustatytos veiksmingos česnako dozės, kai kuriuose žalio česnako tyrimuose naudojama 100 mg susmulkinto žalio česnako vienam kilogramui kūno svorio du kartus per dieną. Tai atitinka maždaug tris ar keturias skilteles per dieną.

KITOS ČESANAKO NAUDOS

Tačiau be antibakterinių savybių, česnakui priskiriamos ir kitos naudos.

Štai Standfordo Medicinos centras praneša, kad

Česnake esantis alicinas:

 • gali apsaugoti nuo aterosklerozės ir insulto. Taip yra todėl, kad jis neleidžia trombocitams sulipti. Alicinas mažina trombocitų gebėjimą formuoti krešulius..
 • gali šiek tiek sumažinti aukštą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį
 • gali pagerinti aortos elastingumą
 • gali neleisti susidaryti aterosklerozinėms apnašoms.

Česnakai taip pat gali padėti gydyti šias problemas:

 •     Lėtinis bronchitas
 •     Kataras
 •     Pasikartojantys peršalimai ir kvėpavimo takų infekcijos
 •     Lėtinis ausų skausmas
 •     Gerklės skausmas
 •     Sinuso problemos
 •     Gripas
 •     Mielių infekcijos
 •     Žarnyno kirmėlės

PATARIMAS

Kai kurie žmonės yra alergiški česnakui. Vartojant dideliais kiekiais, česnakai gali sukelti šalutinį poveikį. Tai apima skrandžio opų ir anemijos atsiradimą. Ne paskutinėje vietoje yra ir nemalonus burnos kvapas.

Tokiu atveju rekomenduojama vartoti aliciną tablečių pavidalu. Žarnyne tirpstančia danga dengtas tabletes organizmas lengviau pasisavina, nes tokios tabletės praeina skrandžio rūgšties barjerą ir visa veiklioji medžiaga pasileidžia žarnyne…

Mano rekomendacija:

Garlic allium papildas, kurio sudėtyje yra visa šeima:  česnako, svogūno, poro ir rozmarino ekstraktai…

Naudinga žinoti: jei kartu vartojate ir žarnyno bakterijas, tokiu atveju pasistenkite, kad tarpabiejų papildų būtų kuo ilgesnis tarpas, pvz, česnako preparatą vartokite ryte, o gerąsias bakterijas vakare.

Būkite sveiki ir laimingi:)))

Nijolė

„Garlic Allium Complex“ česnako ir svogūno maisto papildas, „NeoLife“, 60 tab.

 

https://www.stanfordchildrens.org/en/topic/default?id=garlic-19-Garlic

 

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu