Reumatoidinis artritas

Reumatoidinis artritas yra antras dažniausiai pasitaikantis artritas, kurio metu kenčia riešai, rankos, keliai, kulkšnys ir pėdos. Tai yra tipiškai simetriška liga, kai uždegimas atsiranda ant to paties sąnario abiejose pusėse.

Reumatoidinis artritas (RA) gali pažeisti ir kitus orfganus: akis, odą, širdį.plaučius, kepenis, nervų sistemą ir virškinimąji traktą.

Tai autominunė liga, kuros metu pats organizmas atakuoja sąnarius.

Oficiali medicina teigia, kad reumatoidinio artrito, kaip ir kitų autoimuninių ligų, priežąstys yra nežinomos. Todėl ir gydymas, nežinant priežasties, yra sudėtingas, paprastai mažinamas uždegimas, nuimamas skausmas, stabdomas progresas.

Tačiau gyvensenos medicina pateikia gana platų spektrą tyrimų ir rekomendacijų.

Štai vienos iš jų.

🍏 RA ir žarnynas

“Šiuo metu žarnyno ir sąnarių ašies hipotezėje laikomasi idėjos, kad RA atsiranda žarnyne dėl žarnyno imuninių ląstelių ir disbiotinės mikrobiotos sąveikos”. Tyrime teigiama, kad mikrobiotos pokyčiai prasideda anksčiau nei liga. Todėl rekomendacija į reumatoidinio artrito protokolą pirmiausia įtraukti mikrobiotos gydymą.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33674813/

🍏 RA ir Omega 3

Manoma, kad omega-3 riebalų rūgštys turi imunomoduliuojančių savybių, nes jos veikia kaip lipidų uždegimo mediatorių pirmtakai, kurie gali apriboti arba moduliuoti uždegiminį atsaką. Atrodo, kad omega-3 riebalų rūgštys užkerta kelią eksperimentiniam artritui (tai yra dirbtinai sukeltam) arba jį susilpnina. Jie gali turėti teigiamą poveikį gydant reumatoidinį artritą. Klinikiniai tyrimai parodė, kad omega-3 riebalų rūgštys gali turėti įtakos ligos aktyvumui, būtent patinusių ir jautrių sąnarių skaičiui. Atrodo, kad omega-3 riebalų rūgštys gali moduliuoti ligos aktyvumą sergant reumatoidiniu artritu.

Didžioji dalis RA daromos žalos atsiranda dėl uždegimo, kuris atsiranda, kai jūsų organizmo imuninė sistema atakuoja savo sveikas ląsteles. Jūsų organizmo imuninis atsakas yra sudėtingas, o daugelis medžiagų atlieka pagrindinį vaidmenį. Omega-3 yra svarbi šio sudėtingo tinklo dalis.

Jie padeda sumažinti uždegiminių citokinų kiekį. Tai yra molekulės, kurios siunčia signalus, kad sustiprintų jūsų imuninę sistemą. Omega-3 taip pat padeda palaikyti tinkamą T ląstelių, baltųjų kraujo kūnelių, naikinančių virusus, vėžines ląsteles ir kitus įsibrovėlius, pusiausvyrą.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7362115/

🍏 RA ir flavonoidai

Flavonoidai yra polifenolių tipas, plačiai naudojamas žolelėse ir maisto produktuose, turintis anti-RA potencialą.

Flavonoidai, gauti iš žolelių ir maisto produktų, gali veiksmingai pagerinti RA moduliuodami T ląsteles kolageno sukelto artrito (CIA) ir adjuvanto sukelto artrito (AIA) eksperimentiniuose modeliuose.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2667142521000130

🍏🍏🍏

Svarbiausi prieskoniai ir žolelės, sergant RA (Pagal Dr. Berg)

Naudodami tam tikrus prieskonius ir žoleles galite sumažinti uždegiminį procesą, kuris sukelia žalą. Taip pat galite padėti sustiprinti imuninę sistemą ir pagerinti antimikrobinę funkciją.

Geriausi prieskoniai ir žolelės prie reumatoidinio artrito:

 1. Imbieras
 2. Čiobreliai
 3. Ciberžolė
 4. Cinamonas
 5. Česnakai
 6. Juodieji pipirai
 7. Raudonėlis

🍏🍏🍏

Kitos rekomendacijos nuo reumatoidinio artrito:

 • Padidinti kalio kiekį
 • Sumažinti cukraus vartojimą
 • Pasninkas arba protarpinis badavimas
 • Padidinkite vitamino D kiekį
 • Venkite augalinio aliejaus

https://www.youtube.com/watch?v=dMygKOOhcgA

Mano rekomendacija:

„Omega-3 Salmon Oil Plus“ žuvies taukų maisto papildas, „NeoLife“, 90 kaps.

„Flavonoid Complex“ flavonoidų maisto papildas, „NeoLife“, 60 tab.

„Tre“ maisto papildas, maistinių medžiagų ekstraktas, „NeoLife“, 750 ml

 

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
reumatoidinis artritas dieta

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu