Resveratrolis. Kaip skirtingai veikia jo dozės (ir kodėl kartais mažiau yra daugiau)

Resveratrolis – tai natūraliai išgaunamas polifenolis, kurį galima surasti įvairiuose augalų: šilkmedžių, japoninių plačialapių rūgčių, raudonųjų vynuogių uogų, žemės riešutų, spanguolių, mėlynių uogų, meškauogių, eukaliptų, dalyse. Ši biologiškai aktyvi medžiaga, dar kitaip vadinama jaunystės eliksyru, yra ant bangos. Galima rasti įvairių papildų ir jų dozių. Ir čia mes turime žinoti, kaip skirtingai veikia skirtingos resveratrolio dozės.

🍇🍇🍇

Be visų kitų teigiamų savybių, resveratrolis 🍇 yra vienas iš efektyviausių antioksidantų, lėtinančių senėjimo procesus,  taip pat turi priešuždegiminių savybių, veikia antimikrobiškai, plečia kraujagysles ir apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio bei skatina imuninių ląstelių regeneraciją ir gamybą.

Yra nustatyta, kad resveratrolis, priklausomai nuo to, kokio dydžio yra dozavimas, yra labai efektyvus ne tik imuninei sistemai stiprinti, bet ir širdies bei smegenų veiklos gerinimui. Nustatyta, kad turi ir antivėžinių savybių. Resveratrolis reguliuoja tiek įgimtą, tiek įgytą imunitetą, jis puikiai geba atpažinti ir sunaikinti mikrobus bei sunaikinti uždegimo apimtas ląsteles. Be to, slopina įvairių bakterijų, tokių kaip chlamidijų, tuberkuliozės, mikobakterijų, H.Pylori, Choleros vibriono, gonorėjos, stafilokoko, streptokoko, enterokoko, žarninės lazdelės, pseudomonos, grybelių augimą arba juos sunaikina. Taip pat, persirgus įvairioms žarnyno ligoms, puikiai padeda atstatyti mikroflorą.

Resveratrolis pripažintas, kaip natūrali apsauga nuo SARS viruso. Plačiau čia: https://sveikatoszurnaliste.lt/resveratrolis-naujas-vaistas-nuo-koronoviruso/

🍇🍇🍇

Jis puikiai apsaugo ir efektyviai gerina smegenų darbą bei protinę veiklą, turi teigiamą poveikį, sergant epilepsija, Alzheimerio bei Parkinsono ligomis. Taip pat efektyviai padeda sustiprėti po patirto insulto. Nustatyta, kad ilgą laiką naudojant resveratrolį vyresniame amžiuje pagerėja atmintis bei protinė veikla. Jis taip pat efektyviai veikia sergant įvairiomis psichinėmis ligomis ar turint priklausomybių. Ši medžiaga, padeda pagerinti kraujotaką bei deguonies įsisavinimą smegenyse, mažina nuovargio jausmą, padidina dėmesio koncentraciją, kognityvinius gebėjimus bei darbinę atmintį ir protinę veiklą.

Labai svarbu tai, kad resveratrolis (didelės jo dozės) slopina navikų augimą, turi apoptozinį efektą

🍇🍇🍇

Tačiau labai svarbu žinoti informaciją apie dozes.

Mažos dozės palaiko sveikatą, didelės – veikia priešvėžiškai

Tyrimai parodė, kad mažesnėmis dozėmis resveratrolis veikia kaip antiapoptozinis agentas, užtikrinantis širdies apsaugą, gerinantis širdies skilvelių atsigavimą po išemijos ir miokardo infarkto dydžio bei kardiomiocitų apoptozės sumažėjimas, taip pat palaikoma stabili redokso aplinka, palyginti su. kontroliuoti.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24731650/

2015 m. atlikti tyrimai rodo, kad 0,15 mg ar mažesnės resveratrolio dozės gali būti veiksmingiausios mažinant arterinį spaudimą, užtikrinan širdies apsaugą, gerinant širdies skilvelių atsigavimą po išemijos ir miokardo infarkto.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24731650/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2990065/

Tuo tarpu vartojant didesnę dozę, resveratrolis veikia kaip proapoptozinis junginys, sukeldamas apoptozę (užprogramuotą ląstelių mirtį) vėžinėse ląstelėse, tai yra stabdo naviko augimą.

Tačiau tuo pačiu, rašoma tyrime, didesnėmis dozėmis resveratrolis slopina širdies funkciją, padidina miokardo riziką  ir apoptozinių ląstelių skaičių, slopina RNR, DNR ir baltymų sintezę, blokuoja ląstelių dauginimąsi, mažina žaizdų gijimą, endotelio ląstelių augimą ir t.t.

🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇🍇

TYRĖJŲ IŠVADA, KURIĄ PRIVALOME ŽINOTI, TOKIA: Vartojant mažesnę dozę, resveratrolis gali būti labai naudingas palaikant žmonių sveikatą, tuo tarpu didesnėmis dozėmis resveratrolis turi pro-apoptotinį poveikį sveikoms ląstelėms, tačiau gali sunaikinti naviko ląsteles.

MANO REKOMENDACIJA KASDIENIAM VARTOJIMUI, SENATVINIŲ PROCESŲ LĖTINIMUI, ŠIRDIES LIGŲ PREVENCIJAI:

TRE ekstraktas su resveratroliu (0,5 mg 30 ml ekstrakto)

„Tre“ maisto papildas, maistinių medžiagų ekstraktas, „NeoLife“, 750 ml

ir Kofermentas Q 10 su vynuogių odelių ekstraktu

„CoQ10“ maisto papildas su kofermentu Q10, „NeoLife“, 60 kaps.

P.S. SERGANT ONKOLOGINĖMIS LIGOMIS, REKOMENDUOJU TARTIS SU GYDYTOJU DĖL DIDESNIŲ, TERAPINIŲ RESVERATROLIO DOZIŲ.

 

 

 

 

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu