Q10 ir mitochondrijų ligos:

Migreniniai galvos skausmai, senėjimas, lėtinio nuovargio sindromas, fibromialgija, šizofrenija ir kiti neurologiniai sutrikimai

Kaip minėjau ankstesniuose įrašuose, mitochondrijos yra tarsi mažos ląstelių elektrinės, kurios aprūpina kiekvieną ląstelę energija. Bet ne tik. Jose yra taip pat įvairių baltymų, kurie leidžia joms atlikti specializuotas funkcijas skirtinguose ląstelėse vykstančiuose medžiagų apykaitos procesuose. Mitochondrijų pažeidimai gali sukelti skirtingų tipų ląstelių disfunkciją ir ligas.

Mitochondrijų ligos dažnai susijusios su nervų sistemos sutrikimais, tokiais kaip Parkinsono liga ar šizofrenija, tačiau apima ir migreninius galvos skausmus, senėjimą, lėtinį nuovargį, fibromialgiją, diabetą ir kitus sisteminius sutrikimus.

Mokslininkai tyrinėjantys kofermento Q10, kuris iš tiesų ir užkuria mitochondrijas, veiksmingumą šioms ligoms, sulaukia labai viltingų rezultatų.

Migreniniai galvos skausmai

Atviro tyrimo metu dalyviams kasdien buvo skirima 150 mg Q10  ir 61 proc. pacientų pažymėjo, kad dienų, kai jie susidūrė su migrena, skaičius sumažėjo daugiau kaip 50 procentų.

Taip pat dažnai pastebima, kad nuo migrenos kenčiančių vaikų organizme stinga Q10. Tyrimas, 2007 metais paskelbtas žurnale “Science”, parodė, kad tris mėnesius vartojant Q10 papildus, įmanoma padidinti koncentraciją kraujo serume ir smarkiai sumažinti migrenos priepuolių skaičių ir trukmę.

Q10 trūkumas gali lemti senėjimą

Q10 šalia resveratrolio pagrįstai priskiriamas prie jaunystės eliksyrų. Viename tyrime, kurį atliko švedų odontologas Magnusas Nylanderis, buvo matuojamas Q10 kiekis kraujyje beveik 130 dalyvių, peržengusių 90 metų slenkstį. Paaiškėjo, kad tie, kurių pažintinės funkcijos buvo geresnės, pasižymėjo didesniu Q10 kiekiu. Tolimesni tyrinėjimai rodo, kad Q10 iš tiesų gali padidinti ne tik smegenų, širdies, kepenų, odos jaunystę ir aktyvumą, bet ir apskritai suteikti daugiau energijos.

Lėtinio nuovargio sindromas

Pasak Oksfordo universiteto gydytojos Sarah Myhill, šį negalavimą gali sukelti mitochondrijų disfunkcija, neleidžianti ląstelėms gaminti pakankamai energijos, nes pacientų, besiskundžiančių šia negalia, kraujo mėginiai pasižymėjo itin mažu Q10 kiekiu.

Viltis fibromialgija sergantiems pacientams

Ispanijos gydytojas Mario Cordero atliko dvigubai aklą tyrimą, kuriame dalyvavo 20 fibromialgija sergančių moterų. 40 dienų viena grupė vartojo 100 mg Q10 papildo, kita pusė-identiškai atrodantį placebą.

52 proc. Q10 grupės pacienčių pastebėjo fibromialgijos simptomų siplnėjimą. Atsižvelgus į tyrimo rezultatus, mokslininkai nurodė, kad vartojant tris kartus per parą po 100 mg Q10, užtikrinamas terapinis gydymas, kuris ne tik sumažina fibromialgija sergančius pacientus varginantį skausmą, bet ir pagerina jų gyvenimo kokybę.

Šizofrenija

Viename iš amerikiečių mokslininko dr.Elkashefo tyrimų 10 šizofrenija sergančių pacientų aštuonias savaites gaudavo po 300 mg Q10 arba placebo, o paskui buvo atliktas psichologinis testas. Buvo pastebėtas teigiamas Q10 poveikis, kurį lemti galėjo padidėjusi energijos gamyba šiuo atveju nelabai aktyviose smegenų ląstelėse.

Trys dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant vartoto Q10:

Ar iš natūralių šaltinių?

Didžioji dauguma parduodamų rinkoje KoQ10 papildų yra sintetiniai ir prastai įsisavinami.

Ar veikia sinergiškai? Ar formulė sinergiška?

Ar kombinuojama su kritiškai reikalingais partneriais: l-cisteinu, polifenoliais, fito-lipidais ir steroliais (tai geriausiais būtų pasirinkimas)

Ar tai iš gamintojo, kuriuo pasitikite?

Mano rekomendacija

„NeoLife CoQ10“ suteikia:

  • Išskirtinio „NeoLife“ augalinių lipidų ir sterolių mišinio, išgaunamo iš sveikų grūdų lipidų ir sterolių;
  • „NeoLife“ polifenolių mišinio, kurį sudaro natūralūs, iš sveikų šaltinių gaunami polifenoliai, o taip pat resveratroliai iš raudonųjų vynuogių;
  • L-cisteino, svarbios aminorūgšties, reikalingos gliutationo biosintezei ląstelėse;
  • Kitų svarbių sudedamųjų dalių: saulėgrąžų lecitino, kokosų vidutinės grandinės trigliceridų (MCT) aliejaus, ryžių sėlenų aliejaus, kurie padeda įsisavinti KoQ10;
  • Unikalią kapsuliavimo technologiją: virškinimas prasideda vos už 2 minučių ir tai paskatina greitą įsisavinimą.
  • Neolife Q10 perkrauna ląstelę, taip tarsi tai būtų sukurta gamtos.
  • Įsigyti čia:
  • https://sveikatoszurnaliste.lt/parduotuve/sveikatai/coq10-maisto-papildas-su-kofermentu-q10-neolife-60-kaps/
  • Trumpą video žiūrėti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=LaywLTUvrAE

 

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
sveikatos žurnalistė KoQ10

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu