Probiotikai: nuo depresijos ir nuo…senatvės

Mes sakome “nuotaika”, o galvoje turime žarnyną

🍏 Ar žinojote, kad depresija diagnozuojama 20-30 proc.žmonių, kurie kreipiasi į medikus dėl visai kitų priežasčių. Dažnai žmonės pirmiausia ieško gastroenterologo, kardiologo pagalbos.

Tačiau visada prisiminkime, kad mūsų kūnas yra ne atskirų organų visuma, o vientisas mechanizmas. kur absoliučiai viskas kartais mums dar nežinomu būdu veikia vienas kitą. Tad akivaizdu, kad tarp depresijos ir fizinės sveikatos yra glaudus ryšys.

Pavyzdžiui, dėl širdies ir kraujagyslių ligų bei virškinimo patologijų gali išsivystyti depresija, ir atvirkščiai.

 

🍏 Mikrobiomos studijos yra bene karščiausia pastarojo dešimtmečio tema. Jums turbūt teko girdėti apie labai efektyvų gydymo metodą – išmatų transplantavimą, kurio efektyvumas pagrįtas gausybe tyrimų su gyvūnais, jis sėkmingai taikoma sir žmonėms.

Idėja paprasta: persodinus sveiko žmogaus išmatas pacientui, jo žarnyne užsisėja tinkamas derinys gerųjų bakterijų ir žmogus ima sveikti – taip galima padėti suvaldyti  astmą, diabetą, nutukimą, autoimunines ir kitas ligas.

🍏🍏🍏

Kartais tereikia svetimų, trūkstamų gerųjų bakterijų

Štai vienas Airijos universiteto tyrimas buvo atliktas taip: atvesti žiurkių jaunikliai buvo atskirti nuo motinų – dėl to jiems prasidėjo depresija ir itin susilpnėjo imunitetas. Tada jiems buvo paskirti probiotkai Bifidobakterium  infantis ir tiriamųjų gyvenimas ir nuotaika žymiai pagerėjo.

Po šio eksperimento mokslo pasaulyje atsirado naujas terminas Psichobiotikai. Juo apibūdinamos bakterijos, kurios gali būti naudingos psichinei sveikatai, kai į organizmą patenka tinkamos koncentracijos.

🍏 Cituojant aukščiau minėtą tyrimą atlikusį profesorių Tedą Dinaną, “Jei palyginsime klinikine depresija sergantį ir sveiką pacientą, pastebėsime mikrobiotos įvairovės sumažėjimą”.

Mums nebūtina žinoti veikimo mechanizmus, tačiau pirmas dalykas, kurį turėtume padarysi, jei nuolat prasta nuotaika, ar jei mes ar artimieji serga depresija – išgerti tinkamą dozę tinkamų probiotikų kursą tinkamą laiką.

Man džiugu, kad progresyvūs gydytojai apie probiotikų vartojimą jau kalba kaip apie kasdienę praktiką, o ne tik skiria pavartojus antibiotikų.

Mūsų maistas,  gyvenimo būdas, toksiška aplinka, stresas, pačių mūsų išskiriami šalutiniai kenksmingi produktai – tiesiog prašo mūsų būti išmintingiems ir atstatyti mikrobiotos balansą, nuolat rūpintis žarnyno sveikata.

Ir tai nėra naujiena mokslo pasaulyje.

🍏🍏🍏

Probiotikai atitolina senatvę

🍏 Nobelio premijos laureatas Iljičius Mečnikovas dar 1907 metais pažymėjo probiotikų eros pradžią, atkreipęs dėmesį į bulgarų, tuo metu naudojusių bulgarišką jogurtą, ilgaamžiškumą. Jis sukūrė dietą, kurią sudarė rauginti pieno produktai, turintys laktobacilų (kas pavadino bulgaricus) bakterijų, užtikrinančių apsauginę organizmo funkciją.

Taigi daugiau nei prieš 100 metų Mečnikovas rašė:

Mūsų ankstyva ir nelaiminga senatvė – nuolatinio nuodijimosi kenksmingomis medžiagomis, kurias išskiria tam tikri storosios žarnos mikrobai, pasekmė. Visiškai akivaizdu, kad sumažinus šių mikrobų, senatvė atitolinama ir jos apraiškos sušvelninamos”.

Taigi, šiandien probiotikų nauda neabejotina.

Jie turėtų būti skiriami ne tik nuo prastos nuotaikos, esant depresijai, pavartojus antibiotikų, bet jų įtaka yra tokia daug platesnė –  nuo kvėpavimo takų infekcijų suvaldymo iki atopinio dermatito, alergijų, aknės, cholesterolio kiekio suvaldymo ir kt.

🍏🍏🍏

SVARBU!

Po antibiotikų kurso atsigauti trunka ne 3-4 savaites, o 3-4 mėnesius.

Belieka svarbiausia dalis – atsirinkti tinkamus probiotikus.

Jau žinome, kad probiotikuose turi būti raktinės rūšys: būtinai lactobacillus ir bifido bakterijos.

Ne mažiau penkių skirtingų bakterijų kolonijų.

Ne mažiau penkių milijardų (dažnai rekomenduojama 10 mlrd) vienu metu.

Literatūroje skelbiama, kad kiekis turi būti pakankamas, nes absorbuojama tik 10 procentų mikroorganizmų, tad labai svarbu tinkama apsauga nuo skrandžio rūgšties.,..

Tad dar vienas rodiklis: ar mikroorganizmai apsaugoti nuo skrandžio rūgšties kokia nors technologija.

MANO REKOMENDACIJA:

Acidophillus plus gerosios žarnyno bakterijos, apsaugotos nuo skrandžio rūgšties specialia gelgard medžiaga ir tai garantuoja tikslinę pristatymo technologiją – konkrečių bakterijų į konkrečią vietą.

„Acidophilus Plus“ maisto papildas, „NeoLife“, 60 kaps.

Jūsų Nijolė,

sveikatos žurnalistė

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu