Mikrobiomos randas (arba kaip mes darome įtaką savo palikuonims)

🍏Kaip šiandien dėkinga savo a.a. mamai, kuri buvo medicinos seselė ir dirbdama vaikų darželiuose sudarinėjo valgiaraščius. Todėl mums bene kasdien tarkuodavo morkas (kartais net su bulvių tarka, tai būdavo ypač skanu), virdavo ukrainietiškus barščius, kažkodėl nemokėjo gaminti cepelinų ir mielines bulkas kepdavo tik prieš Velykas ir Kalėdas.

🍏O kaip aš pavydėdavau draugėms, kurių mamos ar babos bulkutes kepdavo bent kartą per savaitę.

Bet dabar labai džiaugiuosi, ir štai kodėl.

TYRIMAS

🍏Stanfordo, Harvardo ir Prinstono universitetų mokslininkai (tyrimas štai čia) nustatė, kad mūsų mityba gali turėti įtakos ateities kartoms, pavyzdžiui, savo mikrobiomą galime perduoti proanūkiams.

🍏Pirmiausia jie sterilioms pelėms įsodino sveiko žmogaus (kurio mitybos pagrindą sudarė augalinė mityba) žarnyno bakterijų. Tada septynioms savaitėms peles ėmė maitinti “vakarietiška” dieta (daug riebalų, mažai skaidulų).

🍏Po septynių savaičių eksperimento pas pelytes išnyko net 60 proc.gerųjų žarnyno bakterijų.

🍏🍏🍏

Bet ne tai blogiausia.

🍏Kai mokslininkai peles vėl ėmė šerti sveikai (daug skaidulų, mažai riebalų), ta išbalansuota mikrobioma pas peles išsilaikė nepakitusi net 15 savaičių (kas sudaro 10 proc.pelės gyvenimo trukmės). O galiausiai atsikūrė ir ankstesnį kiekį pasiekė tik 30 proc.išnykusių bakterijų.

Mokslininkai tą ilgalaikę žalą pavadino mikrobiomos randu.

🍏🍏🍏

Ir ne tai dar blogiausia.

🍏Kai mokslininkai tas peles ir jų palikuonis ėmė maitinti “vakarietiškai”, bakterijų išnykdavo vis daugiau ir “randas” didėjo. Ketvirtoje kartoje (pirmųjų pelių proanūkiai) mikrobiomoje nepavyko atrasti net 72 proc. pirmųjų sveikų pelių mikrobiomos bakterijų.

🍏Kartos, kurios valgė nesveiką maistą, visam laikui išnaikino sveikus žarnyno mikrobus.

🍏🍏🍏

Ir ne tai dar blogiausia.

🍏Jie išnyko ir neatsikūrė net pradėjus peles maitinti sveikai.

🍏🍏🍏

IŠVADA

“Kadangi mikrobiomas yra susijęs su kitomis sveikatos sistemomis, vadinasi, nesveika mityba gali pažeisti jūsų angiogenezės apsaugos mechanizmą, sutrikdyti kamieninių ląstelių darbą ir susilpninti imuninę sistemą.” – rašoma tyrime.

🍏🍏🍏

KĄ DARYTI?

Daugelis mikrobiomos tyrinėtojų rekomenduoja šiuos žingsnius:

🍏Grįžti prie sveikos mitybos

🍏Atlikti organizmo detoksikaciją

🍏Vartoti kokybiškus probiotikus

P.S. Labai džiaugiuosi, kad vis daugiau progresyvių medikų rekomenduoja probiotikus ne tik tada, kai vartojame antibiotikus.

(Pagal gyd.William W.Li „Apie maistą – ligų priešą“)

Kviečiu jus į nuolat vykstančias detoksikacijos grupes, sekite nuorodą:

Mano rekomenduojami – premium klasės prebiotikai Acidophilus Plus su penkiomis raktinėmis bakterijų rūšimis, vienoje kapsulėje net 5 mlrd.gyvųjų žarnyno bakterijų, bet svarbiausia, jos apsaugotos nuo skrandžio rūgšties specialia gelgard technologija.

Štai čia:

„Acidophilus Plus“ maisto papildas, „NeoLife“, 60 kaps.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu