Mano mylimas autistas (apie žarnyną, toksinus ir mitochondrijų terapiją)

Iki septintojo dešimtmečio pabaigos medikų bendruomenė manė, kad autizmą sukelia bloga motinystė. Šiandien dauguma žmonių ir dauguma medicinos bendruomenės mano, kad autizmas yra genetinis smegenų sutrikimas.

“Noriu jums pasakyti, kad nė vienas iš šių teiginių nėra teisingas. Pagalvokit apie tai. Bėgant metams autizmo rodikliai išaugo. Dabar 1 iš 68 vaikų pasaulyje turi autizmo spektro sutrikimą. Tikroji priežastis, dėl kurios mes matome didėjantį autizmo skaičių, yra paprasčiausiai ta, kad autizmas yra sisteminis kūno sutrikimas, kuris veikia smegenis ir kūną”, – sako Dr. Mark Hyman, mokslinio dokumentinio serialo “Broken Brain” (“Sugadintos smegenys”) kūrėjas.

🍏 Lietuva – ne išimtis. 2013–2017 metų naujai nustatytų autizmo sutrikimų duomenys rodo, kad autizmo sutrikimų Lietuvoje daugėja sparčiau nei pasaulyje ir per artimiausius 5–10 metų autizmo sutrikimus turinčių vaikų oficialus skaičius irgi sieks 1,5–2 proc., o tai reiškia, kad autizmo sutrikimus Lietuvoje turės apie 10 tūkst. vaikų, ir šis skaičius nuolat didės.

🍏“Autizmas yra labai susijęs su organizmo biochemija, kurią veikia aplinka. Žinome, kad tai susiję su smegenų metabolizmu ir kad daug ką galima paveikti ir pakeisti”, – sako Dr. M.Hyman.

🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏

95–100 % autistiškų vaikų turi virškinimo trakto sutrikimų

🍏Ekspertai, tyrę autizmo spektro sutrikimus ir dirbantys su autistiškais pacientais, pastebi, kad šie pacientai kenčia nuo alergijų, toksinių medžiagų poveikio, infekcijų ir maistinių medžiagų trūkumo.

🍏Bet iš kur kyla tokios problemos, kaip jos veikia smegenis ir ar jos yra smegenyse? Jau seniai žinoma, kad autizmu sergančių vaikų smegenys ne tik sugenda ir sutrinka, bet ir 95 % autistiškų vaikų turi virškinimo trakto problemų. Taip pat pastebėta, kad autistiški vaikai dažnai serga infekcijomis ir alergijomis, jiems dažnai buvo skirti antibiotikų kursai.

🍏Dr.M.Hyman pasakoja istoriją apie 9 metų pacientę, kuri  smurtavo. Ji puldavo savo seserį, 10 kartų per dieną būdavo išvaroma iš pamokų, o jei ji važiuodavo autobusu namo iš mokyklos, jie turėjo sustabdyti autobusą. Ji iškirpdavo savo šeimą iš nuotraukų, kuriose ji buvo. Atlikus žarnyno tyrimus, buvo atrastas didžiulis patogeninių bakterijų kiekis ir jos sparčiau dauginosi. “Gydžiau jos žarnyną ir ji tapo miela, mylinti, maloni, daugiau niekada netrukdė mokytis, galėjo važiuoti autobusu namo”, – pasakoja  Dr. M.Hyman.

🍏“Mes negydome autizmo. Mes negydome Alzheimerio ligos. Mes gydome žmones, kurių kūnas yra nesubalansuotas, ir ši strategija padeda pakeisti šią smegenų disfunkciją. 95% autistiškų vaikų turi žarnyno veiklos sutrikimų. Kitaip tariant, autistiškų vaikų smegenys yra uždegusios” (Dr.M.Hyman).

🍏🍏🍏🍏

Toksinai ir autizmas

🍏Vienas Kalifornijos tyrimas teigia, kad motinoms, gyvenančioms netoli greitkelių ir susidūrusioms su tarša, išmetamosiomis dujomis, gyvsidabriu ir sunkiaisiais metalais, padidėja rizika susilaukti autizmu sergančio vaiko. Kitas tyrimas parodė, kad rizika susilaukti autizmu sergančio vaiko labai padidėja, jei gyvenate ūkiuose ir esate veikiami pesticidų, fungicidų ir panašių dalykų.

🍏“Autizmas nėra smegenų sutrikimas – tai sutrikimas, kuris veikia smegenis”, – sako Dr. M.Hyman.

Jis pasakoja dar vieną istoriją apie savo pacientą.

🍏“Kartą turėjau pacientą – jauną berniuką su labai rimtomis  žarnyno problemomis,  maistinių medžiagų trūkumų, ypač  trūko B grupės vitaminų, folio rūgšties, B6 ir B12. Jo kūne taip pat buvo gyvsidabrio. Mes sugebėjome visus šiuos dalykus sutvarkyti po vieną, ir jis pasveiko. Iš nemokančio kalbėti jis tapo laisvai kalbantis, iš autistiškų klasių perėjo į bendrojo lavinimo mokyklą ir visiškai prarado diagnozę – jis yra laimingas, normalus, gerai prisitaikęs vaikas ir apskritai nėra spektre”.

🍏Tai tik kelios istorijos, bet jei vieno vaiko autizmą galima pakeisti arba pagerinti, jei yra veiksmingo gydymo ar galima išgydymo galimybė, tai verčia mus užduoti svarbius klausimus: kaip tai atsitiko? Ar tai gali atsitikti kitiems vaikams? Kokie buvo nustatyti biologiniai modeliai ir kaip jie gydomi?

🍏🍏🍏🍏

Autizmas ir mitochondrijų terapija

🍏Dr. Suzanne Goh: vaikų neurologė, mokslininkė irgi pasakoja istoriją apie aštuonerių metų berniuką, kurį sutiko tuo metu, kai dirbo Niujorko Kolumbijos universiteto autizmo programos direktore.

🍏“Prisimenu, kad mane taip sujaudino jis ir jo mama, nes jie daug nuveikė per savo kelionę su autizmu. Pirmą kartą jam buvo diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas maždaug 18 mėnesių. Būdamas trejų su puse metų, jis nekalbėjo, sunkiai ėjo, negalėjo bėgti.

Jo motina nuvežė jį į Johns Hopkins universitetą Merilande, kad būtų atlikti papildomi tyrimai, daugiausia medžiagų apykaitos ir mitochondrijų tyrimai. Būtent ten buvo diagnozuota mitochondrijų disfunkcija sergant autizmu ir jis pradėjo vartoti vitaminus ir papildus, kurie per kelias savaites ir mėnesius radikaliai pakeitė jo vystymosi trajektoriją.

Jis pradėjo kalbėti, pradėjo bendrauti socialiai, jo stambioji ir smulkioji motorika labai pagerėjo. Jis tęsė šias terapijas iki aštuonerių metų, o tada atsisakė vartoti daug vitaminų ir papildų. Ir netrukus, pasakoja Dr.S.Goh, išgyveno regresijos laikotarpį, simptomai pablogėjo, jis kovojo su socialiniu bendravimu, dideliu nerimu, kasdieniais migrenos galvos skausmais ir įkyriu kompulsiniu elgesiu, kuris buvo toks stiprus, kad jam buvo sunku eiti šaligatviu, o ryte buvo sunku išeiti iš namų.

🍏“Atnaujinus mitochondrijų terapiją L-karnitinu, CoQ10, B grupės vitaminais ir kai kuriais labai paprastais papildais, jis vėl pradėjo tobulėti. Dabar jis yra klestintis vidurinės mokyklos mokinys, žaidžia futbolą, mokosi bendrojo lavinimo mokykloje ir jam puikiai sekasi”, – pasakoja Dr. S.Goh.

🍏🍏🍏🍏

Šios kelios sėkmės istorijos iš daugelio, tikiuosi atneš vilties ir gerų pokyčių į jūsų mylimo autisto gyvenimą:))) Tačiau nedaug kas girdėjo, kaip galima diagnozuoti mitochondrijų disfunkciją ir tikriausiai mažai kas girdėjote apie mitochondrijų terapiją.

Pagal „Broken Brain” mokslo dokumentinį serialą

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Autizmas, sveikatos žurnalistė

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu