Maistinės medžiagos nervų sistemai

Šįkart pateikiu jums tris svarbiausias maistines medžiagas nervų sistemai stiprinti, kad streso daromą žalą galėtume kuo labiau amortizuoti ir sušvelninti.

Pirmoji maistinė medžiaga – Omega 3 riebiosios rūgštys
Jos pagerina visų neuromediatorių (laimės, pasitenkinimo, atsipalaidavimo, miego hormonų), kurie reikalingi amortizuoti stresui, patekimą į mūsų mūsų smegenų ląsteles.
Gausu įrodymų, kad Omega 3 riebiosios rūgštys mažina streso hormonų adrenalino ir kortizolio išsiskyrimą, o taip pat mažina streso sukeltą uždegimą.
Jei organizmu trūksta omega 3 riebiųjų rūgščių, žmogus bus visada jautresnis, neadekvaresnis, agresyvesnis, kaip degtukas užsiplieskiantis. Ir tai gali būti ne charakterio ypatybė, o chroniškas omega 3 riebiųjų rūgščių trūkumas.

Antroji svarbi medžiaga streso metu – B vitaminų grupė
Nes šie vitaminai dalyvauja nervinių ląstelių mityboje.
Vitaminai B apskritai gyvybiškai svarbūs mūsų energijai, nes mes esame tarsi saulės elekrinės, naudojančios maistą, kaip kurą. Kai valgome saulėje augusius angliavandenius (sveikus grūdus, daržoves, vaisius), kurie savy akumuliavo saulės energiją, mes ją savyje tarsi išlaisviname. Ir tam procesui ( kad pasiimtume saulės energiją iš maisto), reikalingi B grupės vitaminai.
B grupės vitaminai yra visa eilė maistinių medžiagų (jų priskaičiuojama apie 20), bet žinomiausi ir svarbiausi nervų sistemai yra B1, B2, B3, B6, folio rūgštis ir B12.
Jie yra tirpūs vandenyje, o tai reiškia, kad su maistu patekę į jūsų kraują, jie cirkulacija, atlieka gerą darbą ir pasišalina per 4-5 valandas. Todėl vitaminų B mums reikia nuolat, kiekvieną dieną.
B grupė reikalinga ne tik energijai, bet ir smegenims (trūkstant B vitaminų, yra prastesnė atmintis, bloga nuotaika, prastesnė smegenų veikla).
Taigi jei jaučiatės “riedantys žemyn” jums reikia daugiau B grupės vitaminų – ir geresnio maisto, ir dažnai – papildų.
Aš naudoju vitaminų B kompleksą kiekvieną dieną.
Mokslas turi labai daug tyrimų apie B6, B12 ir folio rūgšties trijulę, kuri, pasirodo, užkuria procesą, vadinamą metilinimu.
Kai šis procesas vyksta teisingai, tai leidžia mums išlikt stipriems, jauniems ir net gali stabdyti Alzheimerio, atminties praradimo procesus ateityje.
Taigi B yra labai svarbūs.
Atskirai norėtųsi pakalbėti apie B 12, nes jo negalime gauti iš augalų o tik iš gyvulinės kilmės maisto: mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno.
Kita vertus, kuo žmogus vyresnis, tuo blogiau absorbuoja B12, todėl šio vitamino trūksta labai dideliam kiekiui žmonių.
Todėl rekomenduojama papildomai vartoti B12 vitaminus, jei esante vyresni ar
veganai, vegeterai.
…..
Trečias svarbus mineralas yra magnis
Jis veikia mus atpalaiduojančiai ir padeda išjungti elektro impulsus tarp neuronų naktį, atpalaiduoja raumenis, kad galėtume naktį pailsėti,
Dažnai magnio trūkumą galima įtarti, kai kankina nemiga, nuovargis, įtampa, šokinėjantis spaudimas, galvos skausmai, mėšlungis.

Mano rekomendacija:

„Omega-3 Salmon Oil Plus“ žuvies taukų maisto papildas, „NeoLife“, 90 kaps.

„Formula IV Plus“ polivitaminų ir mineralų maisto papildas, „NeoLife“, 60 paros normų

„Magnesium Complex“ maisto papildas, „NeoLife“, 60 tab.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
maistinės medžiagos nervų sistemai sveikatos žurnalistė

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu