I žingsnis į Ultra Protą. Maistinių medžiagų optimizavimas

(įkvėpta Dr.Hyman dokumentinio serialo „Broken Brain“)
Mūsų vartojimo instrukcija paprasta: mityba, fizinis aktyvumas, streso valdymas, miegas, ryšiai, bendruomenė.
Ir jei kažkurio vieno trūksta (pavyzdžiui, esame vieniši), visa kita gali neveikti.
Bet pirmas, ir svarbiausias žingsnis į Ultra Protą (o taip pat ir į viso organizmo sveikatą) yra Maistinių medžiagų optimizavimas, arba tinkama Mityba. Ir čia reikėtų įsidėmėti dvi sąvokas: maistas – tai, ką valgome mes, o mityba – tai, ką gauna mūsų ląstelės.
Maistas yra svarbiausia intervencija į mūsų kūną: per burną mes save žalojame, per burną gydome.
Maistinių medžiagų optimizavimo programa apima kelis labai paprastus žingsnius, bet kartais tai tas pats, kas pasakyti alkoholikui: tu daugiau nebegerk. Tai tas pats, kas pasakyti žmogui, priklausomam nuo cukraus: nebevalgyk daugiau bandelių ar saldainių. Todėl labai dažnai pereinamajam laikotarpiui rekomenduojama detoksikacijos programa.

Žingsniai tai išties paprasti:
– vengti perdirbti maisto
– vengti krakmolo ir cukrų
– padidinti visaverčio maisto vartojimą
– valgyti daugiau augalinio maisto
– ir padidinti sveikų riebalų kiekį (Omega-3 riebalai, avokadai, riešutai, sėklos, žole maitintų gyvūnų mėsa ir lydytas, kokosų aliejus).
„Ir tik šie žingsniai tiesiog dramatiškai sustiprins jūsų smegenų veiklą tiesiog per naktį“, – žada visa tai išbandęs su savimi ir pacientais Dr. M.Hyman.
Bet pakalbėkime plačiau apie riebalus.
Kodėl jie tokie vertingi smegenims? Mūsų ląstelių membranos sudarytos iš riebalų rūgščių, fosfolipifdų, cholesterolio (taip taip), sočiųjų riebalų ir baltymų.
Bene svarbiausia, esminė maistinė medžiaga mūsų smegenims, kaip susitarę tvirtina kiečiausi pasaulio „smegenų“ ekspertai, yra Omega 3 riebalų rūgštys.

Riebaluose yra du komponentai, kurie yra labai svarbūs smegenų sveikatai ir veiklai:
1. DHR (dokozaheksaeininė rūgštis) – viena iš Omega 3 riebalų rūgščių. Mes jos galėtume gauti, valgydami aukštos kokybės riebią jūrinę žuvį, tačiau daugybė tokios žuvies yra užteršta gyvsidabriu, tad gauti švarios žuvies tampa vis sunkiau.
Todėl, anot D.Hyman‘o, labai svarbu pasipildyti mitybą, renkantis aukštos kokybės, išvalytą Omega 3 papildą.
2. Cholinas (tai pagrindinis nervinio impulso perdavėjas). Gana didelius cholino kiekius galima rasti kiaušinių (geriau ekologiškų), jo galima gauti ir su augaliniu maistu (bolivinės balandos, sojų pienas).
„Sočiųjų riebalų grožis – jie nesioksiduoja. Mes įterpiame juos į mūsų ląstelių membranas, mūsų smegenų ląsteles, mūsų neuronus, ir jie tampa atsparūs oksidacijai ir pažeidimams,“- sako Dr. David Perlmutter, kitas New York Times bestselerių apie smegenis autorius
Dar smegenims ypač svarbūs baltymai (tiksliau aminorūgštys). Baltymai naudojami pastatyti tarsi perjungimo stoteles neurotransmiteriams, kurie yra mūsų ląstelių membranose. Baltymus mes turėtume gauti su kiekvienus maistu, kitaip galime jaustis išsekę, pavargę, nesusikaupę, depresuoti.
Jų šaltinis maiste: žuvis, vištiena, žole maitintų gyvūnų mėsa, riešutai, ankštiniai, sėklos.
Žinoma, angliavandeniai (čia kalbame apie išmaniuosius, mažo glikeminio indekso angliavandenius spalvotuose vaisiuose, uogose, daržovėse, ankštiniuose, kurie yra pripakuoti vitaminų, mineralų, skaidulų.
Spalvose esantys fitonutrientai (augalinės kilmės maistinės medžiagos) apsaugo augalą nuo pažeidimų, o mūsų ląsteles, smegenis nuo senėjimo, nutukimo, smegenų ligų.
Ir dar labai svarbu valgyti skaidulingą maistą, arba prebiotikus: tai pupelės, lęšiai, brokoliai, česnakai, šakniagumbiai, topinambai ir kita.
Rekomenduojama į dietą įtraukti probiotinį maistą: kefyrą, kambučia, probiotinius jogurtus, fermentuotą maistą.
Maistinės medžiagos ir vitaminų mineralų kompleksai smegenų mitybai:
• omega 3 riebiosios rūgštys (ypač DHR)
• cholinas
Specifiniai smegenų multivitaminų kompleksai, kuriuose yra:
folatų,
vitaminų: B6, B12,D
mineralų: cinko, seleno, magnio.
O kas norėtų startuoti nuo Neolife mokslininkų sukurtos detoksikacijos ir mitybos įpročių keitimo programos, kviečiu:
Registracija į Sveikatos žurnalistės Detokso grupę:
http://bit.ly/rudens-detokso-grupe

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu