Didžioji dalis gyvenimo po 65-erių pragyvenama su negalia

Pastaruoju metu aistringai pasinėriau į mokslus ir tyrimus apie ilgaamžiškumą, jaunystės eliksyro paieškas, naujus amžiaus koeficientus. Ir man nušvito viltis, kad galime gyventi ilgai, sveikai ir laimingai.

O tada aš pažiūrėjau labai gerą filmą apie dukrą, slaugančią Alzheimeriu sergantį tėvą. Ir man praėjo noras gyventi ilgai. Jeigu taip.

Nors filmas iš tiesų labai geras, bet neša nelabai kokią žinutę, kad senatvė yra ligos, negalia, proto netekimas, kančia sau ir našta artimiesiems.

Beje, ar žinojote, kad neigiamas požiūris į senatvę nori nenori gali tapti savaime išsipildančia pranašyste. Taip jau sutvertos mūsų smegenys.

Tada nutariau pasidomėti, negi taip jau blogai?

Mano informacija pranoko lūkesčius – blogąja prasme.

Buvau šokiruota to fakto, kad statistinis Lietuvis po 65-erių metų (tai laikas, kai panašiai išeinama į pensiją) gali tikėtis nugyventi dar 17, 4 metus, iš kurių beveik 12 metų praleis su negalia. Europos vidurkis kiek geresnis – vidutiniškai nugyvens dar 20 metų, iš jų pusę be negalios.

Ką daryti?

„Mano tauta žūsta dėl pažinimo stokos”, – rašoma biblijinėse Ozėjo pranašystėse.

Dabar mano detokso grupėje yra per 70 žmonių, kurie kelią į sveikatą ir žinias pradeda nuo detokso programos…

Mano jauna draugė įrašė į programą savo mamą. Sako, aš noriu, kad ji būtų sveika, kad numestų svorio, aš dėl jos viską padarysiu, aš be jos nieko daugiau neturiu.

O mama nelabai nori, nes iš tiesų keisti gyvenimo būdą, riboti maistą, įsidėti į burną Omegą 3, kad malšintų uždegimą ir skausmą taip pat kaip nuskausminamieji, tik su nuostabiai gerais šalutiniais poveikiais tiek smegenims, tiek širdžiai, tiek sąnariams – na, čia yra nesąmonė turbūt?

Ir tada aš prisimenu tą filmą.

Ir dar vieną jauno sporto trenerio ir mitybos specialisto interviu Marko Hymano moksliniame filme „Sugadintos smegenys”. Jis, tas jaunas vyrukas, sakė:

„Būtinai aiškinkite tėvams apie gyvenimo ir mitybos pokyčių naudą, cukraus ir vaistų daromą žalą, edukuokite juos, nenuleiskite rankų. Bet jeigu jie vis tiek atsisako prižiūrėti savo sveikatą, palikite juos ramybėje, bet žinokite, jei jie susirgs demencija, Alzheimeriu, jūs tikrai neprivalote aukoti savo gyvenimų ir kaltinti save, kad savo gyvenimą jie baigs senelių namuose”.

Man tada nuskambėjo labai žiauriai.

Bet dabar, kai pati artėju prie šios ribos, labiausiai nenorėčiau būtume našta vaikams. Žinau, kad gyvenimas nenuspėjamas ir visko gali nutikti net šiandien. Bet mano žinutė tokia: rūpinkimės savo sveikata, kol jos dar yra likę. Kad netektų išėjus į pensiją tapti eiliniu statistiniu vienetu už kurio slypi kiekvieno žmogaus liga, negalia, kančia, tragedija.

Padarykime bent tai, kad priklauso nuo mūsų.

Va čia visi straipsniai iš kategorijos „Jaunatvė ir ilgaamžiškumas”, kur galite rasti naudingos informacijos:

https://sveikatoszurnaliste.lt/category/visi-straipsniai/jaunatve-ir-ilgaamziskumas/

Būkite sveiki, laimingi, jei pavyks, bet išmintingi būti privalote.

Jūsų Nijolė, sveikatos žurnalistė

P.S. Jei norėtumėte prisijungti prie detoksikacijos programos, ieškokite naujų datų štai čia:

https://detox.sveikatoszurnaliste.lt/

Arba rašykite asmeniškai

Jūsų Nijolė,

sveikatos žurnalistė

 

 

 

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu