Covid – 19. Kita kryptis

– Ledai ir ledai – dabar mano pagrindis maistas, – šįryt išgirdau pokalbį prie kasos.

– O ką, labai skanu, – sako pardavėja.

– Tai va, prisiviriau uogienės, yra su kuo valgyti.

Tikrai nenoriu nei stebėtis, nei juolab pasmerkti šios mano amžiaus moters, bet  šis pokalbis dar labiau uždega manyje norą edukuoti žmones. Nes “educated” mano galva tikrai nereiškia to, kam dabar suteikiama prasmė.

Noriu pasidalinti su jumis vieno žymiausių amerikos mitybos gydytojų,  5 kart New York Times bestselerių autoriumi, garsenybių gydytoju Joel Furman mintimis viename interviu (leidau sau kiek patrumpinti).

Ne virusas yra problema – maistas yra problema

„Covid – 19 Pandemija vargina pasaulį ir žudo žmones, bet taip neturėtų būti, apie tai aš jau kalbėjau knygoje “Super imunitetas” prieš 5-6 metus. Ir tai nebus paskutinė pandemja, kol žmonės nepakeis savo požiūrio į mitybą ir nepradės stiprinti savo imuninės sistemos”, – sako Joel Furman.

Anot jo, mūsų kūnas savęs neskirsto į žarnyną, smegenis, širdį, imuninę sistemą – tai yra vienas kūnas ir visa yra susiję. Kai valgai maistą, kuris veikia priešvėžiškai ir stiprina tavo imunitetą, turi maksimaliai funkcionuojančią imuninę sistemą ir ji gali kovoti su virusais, mažinti cukraus kiekį, reguliuoti hormonus, mažinti cholesterolį, reguliuoti svorį ir daryti kitus gerus dalykus,.

„Šis korono virusas neturi šansų paveikti stiprų imunintetą turintį žmogų”, – teigia J. Furman. Jo žodžiais, jis tik žudo antsvorį turinčius, maistinių medžiagų stokojančiu  žmones, tuos, kurie valgo perdirbtą, greitą maistą ir saldumynus. Nesvarbu, ar tu senas, ar jaunas. Ir nesvarbu, kur gyveni – didelė dalis pasaulio valgo baltus ryžius, gruzdintą keptą maistą, augalinius aliejus, saldumynus, mėsą – daug dalykų, kurie nemaitina mūsų mikrobiomos ir nesuteikia nei skaidulų, nei taip reikalingų fitochemikalų, nuo kurių priklauso mūsų imuninės sistema.

Taigi, ši pandemija parklupdė pasaulį, tebežudo žmones, guldo juos į ligonines, jungia prie kvėpavimo aparatų, ir vien todėl, kad mes paskleidėme perdirbto ir greito maisto kultūrą – balti ryžiai, pica, donnuts spurgytės, čipsai, kola – visa tai mes galime rasti visame pasaulyje.

„Ir ne virusas yra problema, maistas yra problema”, – teigia J.Furman.

Jo žodžiais, mūsų stipri imuninė sistema turi galių sustabdyti viruso invaziją ir jo replikaciją ląstelėse.

Ir visa tai galime pasiekti, pradėdami dėti teisingą maistą į savo kūną.

GBOMBS dieta

Kalbant apie stiprų imunitetą, reikia kalbėti apie turtingą ir sveiką mikrobiomą.

J. Furman rekomenduoja pradėti nuo GBOMBS (greens, beens, onions, mushrooms, berries, seeds- angliškai) dietos. Lietuviškai tai būtų ŽASGUS :)) (žalumynai, ankštiniai, svogūniniai, grybai, uogos, sėklos).

„Šie augalai  gali užtikrinti labai gerą dirvą jūsų nuosavam sodui. Jei norite užsiveisti gerų bakterijų, turite joms parūpinti maisyto, kurį jos valgo”. Tai tam būtų tinkamiausia GBOMBS (greens, beens, onions, mushrooms, berries, seeds): žalumynai, ankštiniai, svogūniniai, grybai, uogos, sėklos).

Sveika balansuota mityba – tai šeitis, kuri gali sustabdys pandemiją, vėžio plitimą, širdies ligas, demencijos plėtrą, mano garsenybių gydytojas.

Jis teigia, kad dabar yra laikas pakeisti savo ateitį, nes savo klinikoje stebi daugybę pacientų, kurių tyrimai dramatiškai pasikeičia per kelias savaites, pradėjus GBOMBS dietą. Kartu pasikeičia ir jų likimas.

O aš rekomenduoju visiems, ypač persirgusiems virusu, gavusiems antibiotikų, prie GBOMBS dietos pridėti ir probiotikų, arba gerųjų žarnyno bakterijų.

Mano rekomenduojamos Acidophilus plus gerosios žarnyno bakterijos vienoje kapsulėje turi 5 mlrd. 5 skirtingų rūšių gyvų!!! mikroorganizmų, apsaugotų nuo skrandžio rūgšties specialia Gel – Gard technologija.

Būkite sveiki ir laimingi,

 

 

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu