Apie pavasarinį nuovargį ir stresą, kuris mus „apėda“

Pavasarį vis dažniau manęs žmonės klausia: „Ką nuo nuovargio?“
Žinia, nuovargio priežastys gali būti įvairios, tačiau pavasarinis nuovargis dažniausiai susijęs su maistinių medžiagų trūkumu.

Ir taip Lietuvoje būdavo visada, net jei, regis, valgome pakankamai daržovių ir net jeigu pagal lenteles paskaičiuotume, kad mus tikrai nieko neturėtų trūkti.
Mat per žiemą išlaikytos daržovės praranda daug maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų. Na o atvežtinės – irgi praranda savo maistingumą sandėliavimo, transportavimo metu, ir, deja„furoje“ sunokinti pomidorai karotenoidų neturės, nes jie susidaro vaisiui nokstant saulėje.

O šis pavasaris ypatingas dar ir tuo, kad žmonės yra išvarginti (beje, ir vaikai, paaugliai, jaunimas, vyrenieji) nuolatinio streso, nerimo, baimės.
Ar žinojote, kad juk organizmas, norėdamas kažkaip sumažinti ilgalaikio, arba chroniško streso daromą žalą, sunaudoja labai daug maistinių medžiagų. Iš esmės, stresas dar ir papildomai mus„apėda“.
Ir tai labai labai svarbi tema.
Nes kai tu nuolat pavargęs, negali susikoncentruoti darbams, neturi ūpo, gyvenimo džiaugsmo, neturi energijos keltis iš lovos, jau nekalbant, kad ilgalaikis maistinių medžiagų trūkumas gali pridaryti ilgalaikės žalos mūsų organizmui, susilpninti imunitetą, išderinti hormonų balansą.
Taigi, ką daryti?
Pirma, jei turite galimybę, pasiraukite jaunų dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, jaunų lapelių, kiškio kopūstų, ir dėkite į salotas, žaliuosius kokteilius. Tačiau nepersistenkite, nes augalai, vaistažolės, žolės yra labai stipri natūralioji chemija.
Beje, nepamirškime, kad tuos dalykus turi gauti ir mūsų sutuoktiniai, tėvai, vaikai.
Antra, vartokite kokybiškus, natūralius maistinius plataus spektro multivitaminų papildus.
Aš vis kartais girdžiu erezijų, kad reikia išsitirti, ko tau trūksta ir tada vartoti, pavyzdžiui, B12, arba geležį, arba cinką…
Sakau ir sakysiu, remdamasi visais mitybos mokslo autoritetais: rinkitės plataus spektro papildą, kaip yra surėdyta gamtoje. Ir būtinai, jei turite galimybę, vadinamąjį „whole food“, tai yra „pilno maisto“ ar „visaverčio maisto“ formulę.
Šįkart pacituosiu gerbiamą profesorių Rimantą Stuką: „Siūlau rinktis kuo platesnės sudėties papildą. Gerti tik kažkokį vieną mineralą ar vitaminą galima, jeigu labai didelis to elemento stygius. Bendram organizmo stiprinimui reikia rinktis tokį preparatą, kuriame būtų kuo daugiau įvairių vitaminų ir mineralinių medžiagų“.
Žinoma, geriausia papildus vartoti prevenciškai, nelaukiant avitaminozės, mažakraujystės ar nervinio išsekimo.
Taigi grįžtant prie pirminio klausimų „Ką nuo nuovargio?“, visada rekomenduoju plataus spektro papildą, kuris yra kur kas daugiau, nei multivitaminų kompleksas – Provitality plus
Šioje dėžutėje yra:

• 15 kg sveikų grūdų
• 37 kg vaisių, uogų daržovių (tiksliau iš jų gaunamos veikliosios medžiagos – karotenoidų)
• 10 porcijų sveikos švarios riesbios žuvies, turinčios visas 8 riebiąsiai rūgštis
• 18 svarbiausių mikroelementų, vitaminų mineralų, įskaitant vitaminus ADEC, visą B grupę, folio rūgštį, cinką, varį, manganą, seleną, varį, jodą, geležį…

Šį pakelį galima duoti savo sutuoktiniui, tėvams ir vaikams maždaug nuo 12 metų.
Iki 12 metų ar seneliams, kurie negali ryti, turime kitą panašios sudėties plataus spektro papildą „Vitasquare“.
Vieno pakelio Provitality plus kaina – 1,76 eur.
Vaikiškų vitaminų Vitasquare tabletė kainuoja vos 16 euro centų.
O vertė – neįkainojama.
Tačiau smagiausia yra patenkintų klientų ar vartotojų atsiliepimai. Kartais energija pajuntama jau po poros savaičių, nustoja slinkti plaukai, tiesiog pasikeičia gyvenimo kokybė, padidėja darbingumas, gerėja miegas, stiprėja imunitetas ir mažiau puola peršalimo ligos.
Žinoma, šalia multivitaminų komplekso visada rekomenduoju vitaminą D.
Nors jis vadinamas vitaminu, bet jau dabar žinoma, kad tai – hormonas.
Jei turite atsirinkę savo – vartokite tai ir tokiomis dozėmis, ką jums patikimas gydytojas nurodė.
Tačiau aš esu šalininkė saikingo vitamino – hormono D vartojimo. Nes daugybė tyrimų rodo, kad geriau vartoti nuolat mažesnes dozes, nei retkarčiais – didžiules.
Siūlau unikalią saugią formulę, kurią gali vartoti visi šeimos nariai – Neolife vegan D, išgautą iš elninių šiurių, dvisporių grybų, maistinių mielių. Šiame papilde yra ir:
• Betagliukanų (o tai dabar yra naujausias priešvėžinis, priešvirusinis ginklas)
• Vario
• Seleno
• Polifenolių
Būkite sveiki, laimingi ir energingi.

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu