Apie gijimo krizę (kodėl nutarus maitintis sveikai, mums pablogėja?)

Alternatyvioje medicinoje (taikant homeopatiją, refleksoterapiją, akupuntrūrą, detoksikaciją), dažnai susiduriama su gijimo ar gydymosi krize (healing crisis).

Tai efektas, kai pradėjus sveikatinimosi procesą, na pavyzdžiui, pradėjus valgyti gerą maistą, daržoves, mums ne pagerėja, o pablogėja.

Aš iš savo kelerių metų detokso grupių patirties kalbėsiu apie gijimo krizę, kurią daugelis praeiname detoksikacijos metu.

Taigi, kas vyksta mūsų organizme, kai pradedame detoksikaciją arba tieisog imame ir nusprendžiame vieną dieną iš šlamštavalgių tapti, pavyzdžiui, žaliavalgiais. Arba tiesiog pradėti kasryt gerti žaliuosius kokteilius, pietums valgyti salotas, o vakare – daržovių troškinius. Ir jokio cukraus, jokių bandelių, jokios kavos!!!

Regis turėtume jaustis kaip ant sparnų, bet mums gali:

  • Skaudėti galvą
  • Krėsti šaltis
  • Pykinti
  • Pūsti vidurius
  • Užkietėti viduriai
  • Paleisti vidurius
  • Imti miegas ir silpnumas

Tai ir yra ta gijimo krizė.

Paprastai ji trunka 1-3 dienas, po kurių jau prasideda lengvumas, proto aiškumas, užplūsta energijos pliūpsnis.

Tačiau tos dienos gali būti iš tiesų sunkios, todėl šiuo metu labai gerai turėti “kartu kenčiančių” žmonių bendruomenę ir palaikymą.

Bet pakalbėkime, kodėl tai vyksta.

Pasirodo, atsisakant cukraus ar tiesiog nutariant atsikratyti šlamtmaisčio, mus ištinka tokia pat abstinencija, kaip išeinant iš kofeino, alkoholio, nikotino, kokaino ar heroino.

Tiesiog mūsų organizmas nebegauna savo “cukraus” ar greitųjų angliavandenių dozės ir ima reikalauti to, kas jam „priklauso”.

Antra, jei jau kalbame ne apie kokainą, o apie bandeles, saldumynus, tai čia esminę rolę vaidina mūsų žarnyno bakterijos.

Mūsų žarnyno mikroflora ir fauna yra unikali, kaip pirštų atspaudai, ten gyvena labai skirtingos bakterijos, nelygu ką nuo vaikystės esame įpratinti valgyti.

Grubiai tariant, yra bakterijos, kurios mėgsta kugelį ir alų, o yra, kurios – jūros gėrybes ir vyną. Jos ne tik mėgsta, bet minta (tiesa, ne kugeliu, bet cukrais ir angliavandeniais). Ir kai negauna savo maisto, ima merdėti, klykia, streikuoja, kol pagaliau miršta iš bado.

Trečias dalykas – toksinai. Jie išeina „dramatiškai’ (ypač jei dar padedame detoksikuojančiais papildais ar preparatais) ir turi kažkaip pasišalinti.

Todėl labai svarbu detoksikacijos metu gurkšnoti daug vandens, kad priešų lavonai būtų išplukdyti.

Bet kaip sakiau tai vidutiniškai trunka 48 valandas, todėl dažnai detoksikaciją (ar bent pasiruošimą detoksui) rekomenduojama pradėti savaitgalį, kai nereikia eiti į darbą – tada galima tiesiog gerti vandenį, arbatą, “chilinti”, gulinėti lovoje ar hamake ar žiūrėti filmus.

Žinokime, kad prireiks šiek tiek laiko pakeisti priklausomybėms.

Tuo metu mums gali labai padėti:

  • Sauna,
  • Masažas,
  • Tempimo pratimai
  • Lengva mankšta

– visa, kas sujudina limfinę sistemą.

Dar labai svarbu prižiūrėti tuštinimosi procesą, gerti daug vandens, vartoti magnį, linų sėmenis, kartais reikia laisvinamųjų, nes per kepenis valosi toksinai ir jie turi palikti mūsų kūną.

Galima medituoti, kvėpuoti, gulinėti ir relaksuoti. Nesportuokite per daug. Skirkite savo energiją gydymui ir regeneracijai.

Kas norėtų sužinoti daugiau, peržiūrėkite šiuos video ir junkitės į kartą per ketvirtį vykstančią mėnesio detoksikacijos programą:

https://detox.sveikatoszurnaliste.lt/

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
sveikatos žurnalistė apie gijomo krizę

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu