Aknės gydymas. Funkcinis požiūris

 

Pirmieji aknės formavimosi ir mitybos sąsajų tyrimų rezultatai pasirodė 1921 metais. Tąkart tyrėjai nustatė, kad šokoladas didina kraujo riebalų kiekį ir gali būti susijęs su akne. Per šimtą metų mitybos mokslas gerokai pažengė į priekį ir šiandien galime pateikti jau moksliškai pagrįstą funkcinės medicinos požiūrį į aknę ir natūralius jos gydymo būdus.

Taigi, kas ta aknė?

Aknė – tai bakterinė, uždegiminė odos liga, kurią sukelia daugybė veiksnių, įskaitant hormoninius pokyčius, bakterijas, uždegimą, hiperkeratinizaciją (kitaip, odos ragėjimą) ir mitybą.

Aknės bėrimai dažniausiai atsiranda veido centrinėje dalyje, krūtinėje, pečių ir nugaros srityje, ten kur daugiausiai išsidėstę riebalinių liaukų. Tai viena iš dažniausių pasaulyje odos problemų. Paauglystėje sergamumas akne yra didžiauisias ir siekia net iki 80 – 90 proc. Serga tiek vyrai tiek moterys. Vyrų aknė dažnai būna sunkesnės formos, o moterims būdingas cikliškumas ir aknė suintensyvėja prieš ar po mėnesinių. Paskutiniu dešimtmečiu stebime ir stebimės, kad vis daugiau spuogais skundžiasi 27-45 metų asmenys, paauglystėje neturėję jokių bėrimų. Tai vėlyvoji aknė, ja dažniausiai serga aktyvios, stresinį darbą dirbančios moterys.

Kaipgi gydoma aknė?

Kaip visada, yra du keliai: vienas – vaistų, tepalų, kai bandoma kovoti su pasekmėmis, ir antras – kai bandoma šalinti priežastį.

Pakalbėsime apie antrąjį.

Štai keli pagrindiniai punktai, svarbūs aknės gydymo procese.

  1. ŽARNYNO VEIKLA IR VISA VIRŠKINAMOJO TRAKTO HIGIENA (TUŠTINIMASIS KAS RYTĄ. BŪTINAI, JOKIŲ VIDURIŲ UŽKIETĖJIMŲ).

Natūrali pagalba – skaidulinis maistas, rauginti produktai ir probiotikai (gerosios žarnyno bakterijos).

  1. PRIEŠUŽDEGIMINĖ MITYBA (be glitimo, be laktozės, pilna antioksidantų, tai yra kuo mažiau apdorotų uogų, vaisių daržovių plius omega 3 riebųjų rūgščių turtinga, bet būtinai švari jūros žuvis).

Natūrali pagalba – Vitaminas C ir kiti antioksidantai, kaip vitaminas E, kurkuminas, Omega 3 riebiosos rūgštys.

  1. DETOKSIKACIJA
  2. ŠVELNIOS, NATŪRALIOS ODOS PRIEŽIŪROS PRIEMONĖS, YPAČ PRAUSIKLIAI
  3. MIEGO KOKYBĖ
  4. KVĖPAVIMO PRATIMAI

Net ir patys labiausiai užkietėję „visko gauti su maistu“ šalininkai, kalbėdami apie aknę, visada pamini pagalbininkus: pagrindinius natūralius papildus, vitaminus, mineralus aknės gydymui. Štai šis komplektas ir mano rekomendacijos.

Tegul kiekvienas sveikatos iššūkis tampa jūsų kelione į geresnę sveikatą!

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu