5 auksinės taisyklės, siekiant sveikatos tikslų 2021 metais

Metų pradžioje daugelis mūsų išsikeliame sau sveikatos tikslų. Populiariausi – numesti svorio ir pradėti mankštintis. Jie labai geri, bet labai abstraktūs, ir dažnai mes jų nepasiekiame metai iš metų.
Tačiau imant domėn dabartinę situaciją, sveikata yra kur kas daugiau, nei papildomi keli kg ar mankšta (nors tai yra labai labai svarbu, tai būtina).
Prieš pradedant siekti geresnės savijautos, raginu jus skirti laiko ir labai ramiai pagalvoti, kas labiausiai jus vargina ir ko labiausiai norėtumėte atsikratyti. Kartais mes be reikalo nuvertiname savo kūno galimybes.
Nesvarbu, kur šiandien esate, žinokite, kad Visada gali būti geriau, negu yra dabar.

Įrašą galite pažiūrėti čia:

Netiesa, kad po 50- ties visiems laikams reikia gerti vaistus nuo spaudimo ar kad bronchinė astma ar psoriazė nepagydoma, kad depresija gydoma tik antidepresantais, o menopauzė ištinka kiekvieną, todėl reikia kentėti ar kad mūsų giminėje visi keitė klubo sąnarius, tai ir man gresia tas pats. Tai paprasčiausia netiesa, nes nuo mūsų gyvenimo būdo priklauso, kokius genus mes įjungsime, o kokius ne. Taigi, pirma užduotis – būkite įžūlūs ir suteikite progos savo kūnui parodyti, ką jis iš tiesų gali. O tada jau – taisyklės, kaip tų tikslų pasiekti.

Štai 5 auksinės taisykles, siekiant sveikatos tikslų 2021 metais.
1. Būkite kuo konkretesni
2. Suskaidykite didelius tikslus į mažesnius
3. Leiskite sau pailsėti
4. Nusistatykite tikslą ir suplanuokite, kaip jį palengvinti
5. Įtraukite kitus

1.Būkite kuo konkretesni
Jei norite numesti svorio, kokius konkrečius dalykus galite padaryti, kurie padės numesti svorį? Gal sausį pavyktų atsisakyti cukraus ir duonos gaminių? O gal užsibrėžti išsiaiškinti priežastį ir tarkime, atstatyti žarnyno balansą ir pradėti nuo detoksikacijos programos? Arba, pavyzdžiui, jei jūsų tikslas – sureguliuoti savo kraujotaką, gal sausį domėsitės ir skaitysite būtent šia tema ir nutarsite pradėti vartoti kokybišką Omega 3, pradėti vaikščioti po pusvalandį ir įvesti daugiau daržovių.

2. Suskirstykite didelius tikslus į mažesnius tikslus
Nenorėkite per mėnesį numesti 10 kg ir sportuoti po valandą, Tebūnie tas tikslas paliktas metų pabaigai. Po 12 mėnesių jus norite būti minus 10, sportuoti kasdien po valandą.
Arba nenorėkite, kad po mėnesio susitvarkytų jūsų kraujospūdis. Duokite organizmui minimum tris mėnesius persitvarkyti ir pajusti papildų naudą.
Sausį darykite tris žingsnius, o vasarį pridėsite dar šį tą.

3. Leiskite sau pailsėti!
Mes nesame mašinos, todėl svarbu tai suvokti, nustatant savo sveikatos tikslus. Taip pat gyvybiškai svarbu, kad jūs nelaikytumėte nesėkme savo suklupimus. Tikrai bus dienų, kai nesinorės sportuoti, valgyti daugiau daržovių ar leisti laiką lauke. Tai žmogaus prigimtis.
Užuot užsiiminėję saviplaka, išsikelkite tikslą nepraleisti dviejų dienų iš eilės.
4. Nusistatykite tikslą ir suplanuokite, kaip jį palengvinti
Padarykite viską, kad tikslą pasiektumėte kuo lengviau. Na pavyzdžiui:
• Jei nutarėte bėgioti, pasidėkite sportinę aprangą prie lovos, o bėgimo batelius ir striukę prie pat durų.
• Užsisakykite gerą omegą ir kitus jums reikalingus papildus, pasidėkite matomoj vietoje arba nusipirkite gražią papildų dėžutę ir nešiokitės.
• Pasirūpinkite, kad jūsų šaldytuve visada būtų daug šviežių daržovių, grybų, ekologiškų kiaušinių, ekologiškos mėsos ir nebūtų bulkų ir saldumynų.

5. Įtraukite kitus
Būtinai susiraskite bendraminčių, prisijunkite prie grupės ar ją sukurkite.
Tikrai, o kodėl socialiniuose tinkluose nesuburti kelių draugų grupelės, kur visi susitarę kelsite nuotraukas, ką šiandien valgėte ir kaip sportavote. Tai bus puiki nemokama motyvacinė sistema.
Labai gerai veikia, jei nusimatysite sau baudas ir apdovanojimus. Pasvajokime, tarkime, penkios draugės įveikiate mėnesio planą ir pasidovanojate sau kelionę į sanatoriją ar SPA.

Būkite sveiki ir laimingi! Pradėkite savo kelionę į geresnę sveikatą šiandien!

Komentarai

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Nijolė Koskienė sveikatoszurnaliste.lt

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Panašūs straipsniai

Meniu